جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲ بهمن ۱۳۹۹

ساماندهی هنرمندان غرب مازندران آغاز شد - نمایش محتوای خبر

 

 

ساماندهی هنرمندان غرب مازندران آغاز شد

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی محمودآباد از شناسایی و ساماندهی هنرمندان غرب مازندران با محوریت محمودآباد در پی تشکیل شورای توسعه فرهنگ و هنر غرب استان خبر داد.

ساماندهی هنرمندان غرب مازندران آغاز شد

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی ارشاد مازندران امیر امیرنیا اظهار داشت : این شهرستان با توجه به موقعیت و جایگاه خود از حیث فضاهای فرهنگی و هنری ضعیف است،اگرچه محمودآباد به نسبت جمعیت آن از هنرمندان برجسته و نامی برخوردار است.
وی با تاکید براینکه هم اکنون تنها انجمن این شهرستان خوشنویسان بوده که ساماندهی شدند،افزود:مابقی عرصه فرهنگ و هنر در این شهرستان نظیر شعر،ادبیات داستانی، موسیقی،هنرهای تجسمی و هنرهای نمایشی و نقاشی به صورت شورا به فعالیت می پردازند.
امیرنیا با اشاره به اینکه در آغاز فعالیت در این شهرستان به رصد و ساماندهی هنرمندان فرهنگ و هنر محمودآباد پرداختیم،تصریح کرد:اکنون در پی تشکیل شورای توسعه فرهنگ و هنر،ساماندهی این هنرمندان آغاز شده است.
وی ادامه داد:در این شهرستان علاوه بر حوزه هنرمندان،چاپخانه ها و موسسات فرهنگی زیر مجموعه این نهاد فعالیت دارند.
امیرنیا با اعلام اینکه برای گسترش و ارتباط با هر یک از عرصه های علمی،فرهنگی و هنری از سوی این اداره یک رابط فرهنگ و هنر انتخاب شد،گفت:این رابطان در دانشگاه ها،کانون مساجد و مدارس حضور دارند تا در اجرای برنامه ها با فرهنگ و ارشاد این شهرستان هماهنگی داشته باشند.
وی با تاکید براینکه یکی از سیاست های فرهنگ و هنر شهرستان،بررسی نیازهای اساسی این عرصه و رفع آن در پنج سال آینده برای هنرمندان محمودآباد است،گفت:هم اکنون این شهرستان از مزایای سینما،نگارخانه و کافه گالری بی بهره بوده که با عنایت دستگاه هایی چون شهرداری و فرمانداری می توان این نیازها را در شهر به تحقق رساند.