جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

ساماندهی مجدد یارانه های نقدی،گامی اساسی برای تحقق اقتصاد مقاومتی است - نمایش محتوای خبر

 

 

ساماندهی مجدد یارانه های نقدی،گامی اساسی برای تحقق اقتصاد مقاومتی است

به گزارش خبرنگار ایرنا ، ˈ رییع فلاح ˈ روز سه شنبه در حاشیه جلسه ستاد هدفمندی یارانه های مازندران در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد : با اصلاح فرهنگ جامعه ، اقتصاد کشور نیز سامان می یابد و اگر فرهنگ در عرصه های مختلف در مسیر درست جریان یابد ، مسائل و مشکلات اقتصادی به راحتی برطرف می شود .

وی بیان کرد : دولت تصمیم دارد از محل منابع ناشی از انصراف دریافت یارانه ها ، خدمات درمانی و بهداشتی را افزایش داده و شرایط شبکه حمل و نقل عمومی را بهبود بخشد.

استاندار مازندران اظهار امیدواری نمود با انصراف مردم از دریافت یارانه ها ، ضمن مهار رشد نقدینگی ،شاهد کنترل تورم و رونق اقتصادی باشیم.

وی ادامه داد : کسانی که به یارانه هایی که توسط دولت پرداخت می شود نیازی ندارند ، از دریافت آن انصراف دهند تا دولت بتواند برنامه های خود را برای رشد و توسعه اقتصادی محقق کند .

فلاح گفت : روند کاهش تورم در ماههای اخیر ، بیانگر عملکرد موفق دولت و تیم اقتصادی آن در کنترل تورم و کاهش نقدینگی است .

ثبت نام برای دریافت یارانه نقدی از 20 فروردین بر اساس جدول زمان بندی مبتنی بر رقم آخر شمار کد ملی سرپرستان خانوار در سراسر کشور آغاز شد.

رییس جمهوری در چندین مرحله از شهروندانی که دریافت یارانه نقدی تاثیر زیادی بر زندگیشان ندارد خواست تا از دریافت آن خودداری کنند.

بر اساس مصوبه مجلس ، دولت می تواند به کسانی که از اقشار محروم جامعه هستد یارانه پرداخت کند.