سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

ساماندهی سرویسهای مدارس در مازندران ضروری است - نمایش محتوای خبر

 

 

ساماندهی سرویسهای مدارس در مازندران ضروری است

به گزارش خبرنگار مهر، ولی الله فرزانه بعد از ظهر چهارشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان اظهار کرد: نظارت بر عملکرد سرویسهای مدارس باید زیر نظر دستگاههای مجری انجام شود.

وی افزود: برای ساماندهی سرویس های مدارس باید خودرهای عمومی و شخصی از یکدیگر تفکیک شوند.

استفاده ناوگان عمومی برای سرویس مدارس

مدیرکل شهری و شوراهای استانداری مازندران گفت: ناوگان عمومی برای  سرویس های مدارس مازندران استفاده شود.

سید علی اصغر حسینی نیز در این جلسه اظهار کرد: در بحث ساماندهی سرویس های مدارس نظارت از سوی شهرداری ها و سازمان تاکسیرانی اعمال می شود.

وی افزود: بحث ساماندهی سرویس های مدارس باید به صورت جدی چاره اندیشی شود.

حسینی، آمادگی شهرداری ها و سازمان تاکسیرانی را جهت برگزاری دوره های آموزشی و کلاس های توجیهی برای رانندگان سرویس های مدارس اعلام کرد.

وی بکارگیری تاکسی ها در سرویس مدارس را موجب ازدحام مسافران شهری عنوان و تصریح کرد: برای جابجایی دانش آموزان بیشتر ازوسایط نقلیه عمومی،  استفاده شود.

قطع برق و گاز برخی مدارس مازندران

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران نیز در این نشست از قطع اشتراک برق و گاز برخی مدارس استان توسط نهادهای خدماتی مرتبط خبر داد.

محمد علی امیری اظهار کرد: علیرغم  اینکه این موضوع مصوبه شده گزارش های مبنی بر قطعی برق و گاز مدارس به ما رسیده که باید در این خصوص چاره اندیشی جدی صورت گیرد.

مدیرکل آموزش وپروش مازندران با بیان اینکه بی قانونی و ول انگاری دردستگاه خدمات رسان استان بیداد می کند، افزود:هر روز مدیران مدارس و آموزش و پرورش سطح استان درخصوص قطعی برق و گاز با ما  تماس می گیرند و در برخی مدارس  شرکت گاز برای قطع گاز رگولاتور را برداشتند.

وی افزود: درهیچ یک از ادارات آموزش و پرورش کشور، چنین مشکلی وجود ندارد و تنها مدارس مازندران بواسطه اینکه مدیران به قانون  ومصوبات تمکین نمی کنند این مشکلات وجود دارد.

امیری با ابزار تاسف از مدیران این دودستگاه خدمات رسان که نسبت به قطع برق و گاز مدارس اقدام می کنند، افزود:مدرسه با مشارکت مردمی اداره می شود، چرا دستگاه دولتی آب و برق مدارس را قطع می کنند.

وی بیان کرد: مامور شرکت جهت قطع کردن برق و گاز در مدارس استان حضور پیدا می کنند که مردم با دیدن چنین صحنه ای نسبت به ما بدبین می شوند.

وی گفت: براساس مصوبه هیئت دولت با توجه به اینکه مدارس سرانه دریافت نکردند، دستگاه های دولتی نباید از آن مطالبه بهای برق و گاز داشته باشند.

امیری افزود: وزارت آموزش و پرورش برای تسویه بهای مصرفی برق و گاز 80 میلیارد تومان  پرداخت کرده است.

مازندران دارای شش هزار واحد آموزشی است.