سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

ساماندهی دفاتر گردشگری برای پذیرایی از گردشگران داخلی و خارجی - نمایش محتوای خبر

 

 

ساماندهی دفاتر گردشگری برای پذیرایی از گردشگران داخلی و خارجی

به گزارش خبرگزاری فارس از بابلسر، دلاور بزرگ‌نیا در جلسه بررسی به مشکلات دفاتر مسافرتی و گردشگری مازندران با بیان اینکه مازندران دارای قابلیت‌های خوبی از لحاظ فرهنگی و گردشگری است، اظهار داشت: برای حفظ میراث و گنجینه‌های استان خود باید وظایف خود را به‌درستی انجام دهیم.

وی با تاکید به استفاده از توانمندی‌ها و دانش روزافزون بیان داشت: باید تلاش کنیم خود را به اطلاعات روز مجهز کنیم و از دانش خود بهره ببریم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران تصریح کرد: در حال حاضر فضایی در حوزه اقبال جهانی برای دیدن سفر به ایران شکل می‌گیرد که اگر آماده نباشیم، غافلگیر شده و پاسخی برای این بخش نخواهیم داشت.

بزرگ‌نیا ادامه داد: در حال حاضر فعالان آژانس‌های مسافرتی به راحتی می‌توانند در ورود مسافران به کشور ما نقش جدی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه دفاتر خدماتی مسافرتی نیز بخشی از پازل گردشگری است، خاطرنشان کرد: با ترکیب و قراردادن واحدهای اقامتی، پذیرایی و دفاتر مسافرتی در کنار هم گردشگری تعریف می‌شود.

این مسئول اذعان داشت: اگر وظایف خود را در این حوزه‌ها به‌درستی نشناسیم تصویر خوبی از سیمای گردشگری مازندران نخواهیم داشت.

بزرگ‌نیا افزود: تا فهم مشترکی بین نخبه‌های فکری (حوزه‌های علمی و دانشگاه) و نخبه‌های اجرایی پیش نیاید برای همیشه لنگ خواهیم بود.

وی با بیان اینکه برای رسیدن به هدف همه باید با هم متحد باشیم و با انتقاد به لغو برخی از مجوزهای صادر شده اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد بیان داشت: تا زمانی که تکلیف خود را با هنر، موسیقی، گردشگر، صنعت گردشگری داخلی و خارجی مشخص نکنیم وضع به همین شکل خواهد بود و هیچ پیشرفتی نخواهیم داشت.

بزرگ نیا تصریح کرد: تا به حقوق فردی هم احترام نگذاریم کسی به حقوق اجتماعی ما احترام نخواهد گذاشت.

وی با طرح این سوال که در کجای دنیا نسبت به عرف دهن‌کجی می‌شود، بیان داشت: این نشان از آن دارد که طبیعت ما عوض شده است یا نسبت به عرف بی‌تفاوت شده‌ایم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با بیان اینکه از لحاظ عرفی در بخش گردشگر خارجی مشکلی نداریم، بیان کرد: خارجی‌هایی که می‌خواهند وارد ایران شوند باید براساس منشور اخلاقی ما ورود پیدا کرده و به عرف و قوانین ما احترام بگذارند.

این مسئول با اشاره به اینکه این ما هستیم که باید بدانیم به چه چیزهایی احترام بگذاریم یا نگذاریم، خاطرنشان کرد: اگر به عرف ما بی‌اعتنایی می‌شود بخش کمی از آن مربوط به دهن‌کجی و لجام گسیختگی ما است و بخش دیگر آن ثمره رفتار گذشته ما است.

بزرگ‌نیا با بیان اینکه اگر به حریم شخصی افراد ورود پیدا کنیم نسبت به ما دلخور می‌شوند و تلاش می‌کنند از ما انتقام بگیرند، بیان داشت: جنس ایرانی جنس خوبی است، آموزه‌های دینی در این هزار سال آموزش‌های خوبی به ما داده است، اگر عمل زشتی در حال رخ دادن است باید با تغیر نگاه خود از آن جلوگیری کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با بیان اینکه صنعت گردشگری در داخل کشور موجب وفاق و همدلی و در خارج صلح و دوستی را به همراه دارد، بیان داشت: با ساماندهی دفاتر گردشگری خود را آماده پذیرایی از گردشگران داخلی و خارجی کنیم.