جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

ساماندهی دریا در مازندران نیازمند طرح جامع است/ تدوین طرح جدید برای افزایش صید ماهی در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

ساماندهی دریا در مازندران نیازمند طرح جامع است/ تدوین طرح جدید برای افزایش صید ماهی در مازندران

استاندار مازندران با اشاره به اینکه 389 کیلومتر ساحل دریا در مازندران داریم که باید از این نعمت نهایت استفاده را ببریم، گفت: دریا و ساحل در استان باید ساماندهی شود که نیازمند طرح کامل و جامع است.

ساماندهی دریا در مازندران نیازمند طرح جامع است/ تدوین طرح جدید برای افزایش صید ماهی در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، ربیع فلاح‌جلودار پیش از امروز در هفتمین اجلاسیه منطقه‌ای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در مجتمع فرهنگی و آموزشی قوه‌ قضائیه مرکز استان مازندران، اظهار کرد: ائمه جمعه و روحانیت در کنار مسئولان دولت هستند و ما را در پیشبرد امور یاری می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه 389 کیلومتر ساحل دریا در مازندران داریم که باید از این نعمت نهایت استفاده را ببریم، افزود: بهبود گردشگری در استان به اقتصاد کشور و مازندران کمک می‌کند.

استاندار مازندران دریا و ساحل را از نعمت‌های خدادادی دانست و بیان کرد: دریا و ساحل در استان باید ساماندهی شود که نیازمند طرح کامل و جامع است.

این مسئول از تدوین طرحی جدید برای افزایش صید ماهی در دریا و آب‌بندان‌های استان خبر داد و گفت: با اجرای این طرح 200 هزار تن ماهی در استان تولید می‌شود.

فلاح‌جلودار از برداشت 60 هزار تن ماهی از دریای مازندران خبر داد و اظهار کرد: استان مازندران در حوزه‌های زراعی، دامداری، غلات و مرغداری از نظر ظرفیت سرآمد کشور است.

وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید همه اقداماتی که برای پیشرفت اقتصادی کشور و استان وجود دارد، به‌کارگیری می‌کند، ادامه داد: اشتغال و اقتصاد دو مقوله اصلی در مازندران است که باید به‌صورت ویژه به آنها نگاه شود.

استاندار مازندران کشاورزی را محور اصلی اقتصاد استان دانست و گفت: نهضت آموزشی در مازندران تشکیل شده که شاهد رشد و شکوفایی استان در بخش‌های مختلف هستیم و با اجرای کامل آن بهره‌وری زمین‌های زراعی استان تا 2.5 برابر افزایش پیدا می‎کند.