جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

ساماندهی حوزه سلامت مهمترین هدف اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها است - نمایش محتوای خبر

 

 

ساماندهی حوزه سلامت مهمترین هدف اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها است

ˈربیع فلاحˈ روز چهارشنبه در کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان گفت: هم اکنون بخش عمده ای از مردم به ویژه اقشار آسیب پذیر از پرداخت هزینه های سنگین درمان و خدمات مراکز درمانی رضایت ندارند.

وی افزود: با انصراف افراد متکمن از دریافت یارانه نقدی در مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه ها، بخش عمده ای از درآمدهای حاصل از آن برای ارتقای حوزه بهداشت و سلامت مردم هزینه خواهد شد.

وی با بیان اینکه وضعیت فعلی بخش سلامت و درمان کشور به هیچ عنوان در شان مردم نیست، اظهارداشت: دولت مصم است در مرحله دوم هدفمندی یارانه ها گام مهمی در زمینه تقویت حوزه زیرساخت های بخش سلامت و بیمه های اجتماعی بردارد.

نماینده عالی دولت درمازندران ، بحث امنیت غذایی را مکمل حوزه بهداشت و درمان دانست و افزود: این موضوع نیز در سال 93 از جمله برنامه های مهم و اساسی دولت است که توزیع چند مرحله سبد کالا، ازجمله این برنامه ها است.

فلاح در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ظرفیت مازندران در کشت انواع قارچ ، گفت: در شرایطی که قیمت گوشت قرمز برای بسیاری از اقشار جامعه گران است، قارچ بهترین جایگزین و تامین کننده پروتئین مورد نیاز مردم است.

وی بر لزوم ترویج کشت این محصول در استان تاکید کرد و افزود: رسانه های جمعی باید اهتمام ویژه ای به فرهنگ سازی برای کشت و استفاده از قارچ داشته باشند.

استاندار مازندران گفت: کشت قارچ علاوه بر درآمدزایی و ایجاد اشتغال ، نقش موثری در تامین امنیت غذایی مردم دارد.

فلاح همچنین با اشاره به در پیش بودن هفته سلامت ، افزود: برای اجرای مطلوب برنامه های درنظر گرفته شده در هفته سلامت باید اطلاع رسانی مناسبی صورت گیرد.