جهش تولید | پنج‌شنبه، ۶ آذر ۱۳۹۹

ساماندهی تعطیلات با نگاه توسعه صنعت گردشگری شکل می‌گیرد - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

ساماندهی تعطیلات با نگاه توسعه صنعت گردشگری شکل می‌گیرد

ساماندهی تعطیلات با نگاه توسعه صنعت گردشگری شکل می‌گیرد


مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مازندران گفت: بخش بیشتری از ساماندهی تعطیلات با نگاه توسعه صنعت گردشگری شکل می‌گیرد.

ساماندهی تعطیلات با نگاه توسعه صنعت گردشگری شکل می‌گیرد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، دلاور بزرگ‌نیا صبح امروز در کارگروه تخصصی فرهنگی اجتماعی که در سالن شماره دو استانداری مازندران برگزار شد، درباره پیش‌نویس اولیه طرح ساماندهی تعطیلات اظهار داشت: بسیار خوشحالم که بخش بیشتری از ساماندهی تعطیلات با نگاه توسعه صنعت گردشگری شکل می‌گیرد.
وی با بیان اینکه تعطیلات دعوت بیکاری در جامعه است در حالی که تعطیلات در همه جای دنیا مقدمه کسب انرژی در فعالیت‌های خدمات عمومی دولتی و غیردولتی و همچنین بخش خصوصی است، گفت: نقشی در فرهنگ تعطیلات نداشتیم اما مردم در بسیاری از باورها و اعتقادات، تعریفاتی را دارند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مازندران ادامه داد: ایران رتبه نخست مرگ‌ومیر در دنیا ناشی از تصادفات جاده‌ای را دارد که اگر تعطیلات به گونه‌ای تنظیم شود که بار ترافیکی روان شود این آمار کاهش می‌یابد.

این مسئول با بیان اینکه 112 روز در کشور تعطیلات داریم، تصریح کرد: اگر فرهنگ درست استفاده از تعطیلات را نتوانیم نهادینه کنیم این تعطیلات نه تنها گره‌گشا نخواهد بود بلکه نگرانی‌ها را افزایش داده و باعث رکود کاری هم می‌شود.

بزرگ‌نیا با اشاره به اینکه در 11 ماه اخیر حتی یک تور ساده نتوانستیم برای کارمندان تعریف کنیم، گفت: بخش‌های رفاهی در ادارات تقویت شود تا تورهای ساده برای کارمندان لحاظ شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: اگر به همه زمانی شدن سفر می‌اندیشیم مازندران باید بیشتر آماده باشد چرا که در مازندران زمینه برای سفر زمستانی وجود ندارد و برای تقویت این بخش تلاش نکردیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مازندران با تاکید بر توجه ویژه به جاده‌های استان، متذکر شد: برخی محورهای مازندران در زمستان نگران‌کننده است.

وی با بیان اینکه عمده نگاه‌ها در تعطیلات به غرب مازندران است، اذعان داشت: اگر خواهان همه مکانی و همه زمانی شدن سفر هستیم باید توجه بیشتری به استان داشته باشیم.