جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

سالن ورزشی استاندارد کشتی در جویبار احداث می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

سالن ورزشی استاندارد کشتی در جویبار احداث می شود

' رضا گنجی ' روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت : سالن کشتی پنج هزار نفره سالها بعنوان دغدغه مسوولان و خواسته مردم جویبار ، پایتخت کشتی ایران ، برای برگزاری مسابقات کشتی مطرح می شود.

وی با اشاره به اینکه این خواسته مردم و مسوولان جویبار به دلیل کمبود اعتبارتاکنون بی جواب مانده است ، ادامه داد : در نخستین دوره مسابقات کشتی آزاد باشگاههای جهان که پنجم تا هفتم آذرماه امسال در جویبار برگزار شد ، گروه ساختمانی کفایتی مشهد و حامی مالی یکی از تیم های شرکت کننده دراین مسابقات ، برای ساخت سالن استاندارد کشتی در جویبار اعلام آمادگی کرد.

فرماندار جویبار افزود : این شرکت علاقمند به فعالیت های ورزشی ، 10 میلیارد ریال هزینه ساخت سالن ورزشی کشتی جویبار را پرداخت می کند.

وی همچنین از اعلام آمادگی بیمه رازی برای پرداخت هزینه ساخت این سالن ورزشی خبرداد و گفت : این شرکت نیز متعهد شد تا بخشی از هزینه ساخت این سالن ورزشی را پرداخت بکند.

گنجی با اشاره به اینکه زمین موردنیاز برای ساخت سالن استاندارد ورزشی کشتی در جویبار فراهم است ،ادامه داد :استاندار مازندران نیز برای ساخت این سالن ورزشی قول مساعد همکاری و پرداخت اعتبار را داده است .

وی ، هزینه ساخت سالن پنج هزار نفری کشتی جویبار را 70 میلیارد ریال پیش بینی کرد و گفت: امیدواریم با ساخت هر چه سریعتر این سالن ورزشی ، مردم ورزش دوست و کشتی گیران جویباری به خواسته چندین ساله خود برسند .

فرماندارجویبار به برگزاری خوب و مناسب نخستین دوره مسابقات کشتی آزاد باشگاههای جهان در جویبار اشاره کرد و ادامه داد : این شهرستان با حداقل امکانات موجود توانست به خوبی حق میزبانی را ادا بکند.

وی ادامه داد : ابراز رضایت و خرسندی نماینده فیلا از میزبانی شایسته جویبار برای این مسابقات ، نقطه قوتی برای ورزش کشور به شمار می رود .

کشتی گیران مدال آور المپیکی ' عزت الله اکبری ' ، ' رضا یزدانی ' ، ' کمیل قاسمی ، ' حاجی زاده ' و 'مسعود اسماعیل پور' در جویبار مهد کشتی ایران پرورش یافته اند .

سالن دو هزار و 500 نفره پهلوان 'حاجی زاده' وخانه کشتی یکهزار نفره 'یزدانی' تنها امکانات و فضای ورزش کشتی جویبار به شمار می رود .

{jcomments off}