جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

سالانه 7 هزار تن توت‌فرنگی در بابلسر تولید می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

سالانه 7 هزار تن توت‌فرنگی در بابلسر تولید می‌شود

مدیر جهاد کشاورزی بابلسر گفت: سالانه بیش از 7 هزار تن توت‌فرنگی در این شهرستان تولید و به بازار مصرف عرضه می‌شود که درآمد بالایی برای کشاورزان منطقه به همراه دارد.

سالانه 7 هزار تن توت‌فرنگی در بابلسر تولید می‌شود

حسن رزاقی در گفت‌و‌گو با خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: توت‌فرنگی یکی از محصولات کشاورزی است که در شهرستان بابلسر از درآمد بالایی برخوردار است و بیشترین کشت در منطقه بهنمیر انجام می‌شود.

وی افزود: سالانه بیش از 7 هزار تن توت‌فرنگی در این شهرستان تولید و به بازار مصرف عرضه می‌شود که درآمد بالایی برای کشاورزان منطقه به همراه دارد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابلسر درباره ارقام مهمی که در این منطقه کشت می‌شود، گفت: ارقام «گیلاسی، دلندی، کاماراسو و سلوا» در این شهرستان کشت می‌شود.

رزاقی با بیان اینکه هرساله کشت توت‌فرنگی در این منطقه از آبان‌ماه انجام می‌شود و تا پایان آذرماه ادامه دارد، خاطرنشان کرد: سال گذشته 650 هکتار از مزارع این شهرستان به کشت توت‌فرنگی اختصاص یافت که پیش‌بینی می‌شود امسال شاهد افزایش سطح زیرکشت این محصول در این شهرستان باشیم.

وی با اشاره به اینکه دوره‌های مهارتی کاشت و پرورش توت‌فرنگی برای زنان روستایی در این شهرستان انجام شد، اظهار کرد: بهره‌برداران باید کوددهی پایه برای توت‌فرنگی و ضرورت استفاده از کودهای حیوانی در کشت توت‌فرنگی، ضدعفونی کردن ریشه بوته‌ها قبل از کاشت و ضدعفونی بوته‌ها با سموم بیولوژیک را مورد توجه قرار دهند.