جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

سالانه 25 هزار تن گوشت مرغ در ساری تولید می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

سالانه 25 هزار تن گوشت مرغ در ساری تولید می شود

ˈاسماعیل هادی نژادˈ در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: واحدهای مرغداری فعال در شهرستان های ساری و میاندرود با تولید سالانه 10 میلیون قطعه جوجه ، نقش عمده در تامین این کالا در بازارهای مصرف دارند و بخش عمده ای از گوشت مرغ به استان های همجوار صادر می شود.

وی اظهارداشت: شهرستان ساری دارای 380 واحد تولید مرغ گوشتی است که از این تعداد 280 واحد آن فعال است.

رییس اداره صنعت ، معدن و تجارت ساری از برگزاری نشست با صاحبان واحد تولید گوشت مرغ با هدف شناسایی مشکلات و اتخاذ تمهیدات لازم برای رفع موانع فراروی خبرداد و گفت:

نبود ثبات قیمت مواد اولیه ، آلودگی مرغ از طریق ساخت و سازهای غیر مجاز در حریم مرغداری ها و کمبود نقدینگی برای خرید و ذخیره سازی مازاد تولید را از عمده ترین مشکلات واحدهای مرغداری این شهرستان ذکرکرد.

هادی نژاد ، تامین نهاده ها با تصویب قیمت در زمان معین ، تثبیت قیمت دان مصرفی با ایجاد صندوق حمایت از واحدهای مرغداری و همچنین ارایه تسهیلات لازم با هدف تامین سرمایه در گردش را ازجمله راهکارهای اساسی در رفع مشکلات واحدهای مرغداری عنوان کرد.

وی متمرکز کردن حمایت های دولت در قالب صندوق حمایت و اعطای هرگونه کمک ازمحل صندوق حمایت به صنعت مرغداری را از دیگر راهکارهای اساسی در کاهش مشکلات واحدهای تولید مرغ گوشتی در ساری اعلام کرد.

هادی نژاد حمایت از واحدهای تولیدی با هدف ایجاد اشتغال پایدار را ازجمله رویکردهای اساسی دولتمردان ذکرکرد و گفت: برای تحقق این مهم ازهیچ تلاش و کوششی دریغ نمی شود.

شهرستان های ساری و میاندرود بیش از 500 هزار نفر جمعیت دارد که حدود نیمی از آنان در مناطق روستایی سکونت دارند.