جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

سازمان مالیاتی برخلاف قانون از بخش کشاورزی مالیات می‌گیرد - نمایش محتوای خبر

 

 

سازمان مالیاتی برخلاف قانون از بخش کشاورزی مالیات می‌گیرد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان مازندران، محمدرضا شعبانی در نشست هم‌اندیشی  مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی مازندران با  اتحادیه‌‌های شرکت تعاونی در سالن اجتماعات اتحادیه باغداران مازندران، اظهار داشت: اتحادیه باغداران مازندران 15 هزار عضو دارد.

این مسئول تصریح کرد: در بحث تامین اجتماعی تا مدتی از ماده 103 و 108 استفاده می‌کردیم اما اکنون به ما اجازه استفاده از این بند را نمی‌دهند و هزینه‌های بالایی را متحمل می‌شویم و در این زمینه نیازمند کمک هستیم.

وی افزود: برنامه‌های آموزشی برای ارتقای دانش اتحادیه‌ها در استان نداریم و این موضوع باید مورد توجه قرار گیرد.

مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران با بیان اینکه کلینک‌های گیاه‌پزشکی استان برای نخستین بار برای دریافت سموم شیمیایی نسخه صادر می‌کنند، گفت: برای دریافت سموم دفع آفات و بیماری‌های گیاهی ارائه نسخه به مراکز عرضه سموم،  ضروری است.

شعبانی با اشاره به توزیع بیش از 26 هزار تن انواع میوه و مرکبات در کشور، خاطرنشان کرد: هر ساله برای حمایت از باغداران نهال یارانه‌ای توزیع می‌شود.

مدیر عامل اتحادیه باغداران مازندران افزود: با توجه به اینکه صد‌درصد درآمدهای بخش کشاورزی از پرداخت مالیات معاف هستند، ولی همچنان سازمان امور مالیاتی از اتحادیه‌های بخش کشاورزی مالیات دریافت می‌کند.

شعبانی بر ضرورت اصلاح و بازنگری قانون مالیات بر ارزش افزوده تاکید کرد و گفت: دستگاه مالیاتی بلافاصله پس از پایان سال مالی مانند سایه برای دریافت مالیات به دنبال ما هستند.