سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

سازمان تامین اجتماعی وحدت رویه ندارد - نمایش محتوای خبر

 

 

سازمان تامین اجتماعی وحدت رویه ندارد

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بر ضرورت ایجاد وحدت رویه در پرداخت مطالبات و پذیرش بیماران در بیمارستانهای دولتی و تامین اجتماعی تاکید کرد.

سازمان تامین اجتماعی وحدت رویه ندارد

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در گفتگو با خبرگزاری صدا وسیما، با اشاره به وجود ناهماهنگی و نبود وحدت رویه در پرداخت مطالبات بیمارستان ها، ‌افزود: در استان مازندران 5 بیمارستان تامین اجتماعی داریم که حقوق و مطالبات پزشکان و پرسنل آنها تقریبا هرماه پرداخت می شود اما پرسنل بیمارستان های دولتی به دلیل پرداخت نشدن بدهی تامین اجتماعی، مطالبات یک سال گذشته خود را هنوز دریافت نکرده اند.
دکتر قاسم جان بابایی تاکید کرد: این وضعیت که بیمارستان های دولتی تا  90 درصد بیماران سازمان تامین اجتماعی را با سه درصد پرداختی توسط بیماران پذیرش می کنند اما بیمارستان های تامین اجتماعی تنها بیمه های سازمان خود را رایگان محاسبه می کنند قابل قبول نیست.
وی گفت: اگر شرایط مالی سخت است باید برای همه بیمارستانها همینطور باشد نه اینکه در پرداخت مطالبات بیمارستانها به بیمارستانهای دولتی توجه نشود.
جان بابایی خاطرنشان کرد: در حال حاضر تمامی روستائیان و بخشی از جمعیت شهرها تحت پوشش بیمه سلامت هستند اما بیمارستان های تامین اجتماعی این بیماران را با تعرفه ای بالاتر از تعرفه دولتی پذیرش می کنند و فرانشیز خود را برخلاف بیمارستان های دولتی نقدا دریافت می کنند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران تصریح کرد: خواسته ما ایجاد وحدت رویه در پرداخت مطالبات بیمارستان ها و خدمات رسانی به همه بیماران در بیمارستان های سازمان تامین اجتماعی است.