جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

ساری 1102 کیلومتر راه روستایی دارد‌/‌680 کیلومتر آسفالت است - نمایش محتوای خبر

 

 

ساری 1102 کیلومتر راه روستایی دارد‌/‌680 کیلومتر آسفالت است

رئیس اداره راه و شهرسازی ساری گفت: این شهرستان دارای یک‌هزار و 102 کیلومتر راه روستایی بوده که از این مقدار 680 کیلومتر آسفالت است.

ساری 1102 کیلومتر راه روستایی دارد‌/‌680 کیلومتر آسفالت است

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی اداره‌کل راه و شهرسازی مازندران، سید‌علی صادقی با ارزیابی بهسازی و آسفالت راه‌های روستایی استان، اظهار کرد: شهرستان ساری از نوع اقلیم، شرایط توپوگرافی و تنوع فرآورده‌های کشاورزی برخوردار است و مسئله راه‌های مناسب روستایی در آن برای حمل و نقل هرچه سریع‌تر، آسان‌تر و ارزان‌تر فرآورده‌ها به بازار مصرف از اصلی‌ترین دغدغه‌ها محسوب می‌شود.

وی افزود: این اداره اقدامات گسترده و وسیعی در زمینه بهسازی و آسفالت راه‌های روستایی مرکز مازندران در دست اجرا دارد که از این بین می‌توان به بهسازی و آسفالت راه‌های روستایی آبندان‌کش ـ آبندان‌سر ـ مرمت، چالو، آهودشت، گلما، معلم‌کلا، برارده و تلارک اشاره کرد.

رئیس اداره راه و شهرسازی ساری خاطرنشان کرد: شهرستان ساری دارای یک‌هزار و 102 کیلومتر راه روستایی است که از این مقدار 680 کیلومتر آسفالت بوده و ما‌بقی غیر‌آسفالته است.

صادقی درباره ساخت و احداث پل با دهانه بالای 30 متر به بالا در محورهای روستایی اظهار کرد: احداث پل در محورهای روستایی خارخون، اروست، کمر‌کلا، خارکش و چهار رودبار از جمله عملیات اجرایی ساخت پل در محورهای روستایی در شهرستان ساری است.

وی درباره عملیات ایمن‌سازی محورهای زیرپوشش در قالب احداث دیوارهای ضامن و حائل در راه‌های روستایی، افزود: ایمن‌سازی در قالب احداث دیوار در محورهای وارد‌محله، پرچی‌کلا، بالاکولا و لاک‌تراش در دست اجراست.

صادقی ابراز امیدواری کرد: در سایه تعامل، همدلی و خدمت صادقانه تلاش‌های مضاعفی همانند سال‌های گذشته برای ایجاد یک راه روستایی مناسب و ایمن در استان شود تا باعث رشد و ترقی در تمام زمینه‌ها باشد.