رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

ساری پذیرای 400 هزار مسافر نوروزی بود - نمایش محتوای خبر

 

 

ساری پذیرای 400 هزار مسافر نوروزی بود

جواد واحدی در ساری اظهار داشت: این شهرستان در تعطیلات نوروز سال 92 که از 28 اسفندماه سال گذشته تا 13 فروردین ماه جاری بود پذیرای بیش از 400‌هزار مسافر از تمام کشور بوده است.

وی افزود: شهرستان ساری یکی از خوش آب و هوا‌ترین مناطق شمال کشور به ویژه در دیار علویان است که با جاذبه‌های متنوع سیاحتی‌، زیارتی‌، تاریخی، طبیعی و گردشگری در مرکز استان مازندران واقع شد.

واحدی خاطرنشان کرد: ساری در بهار و تابستان دارای هوایی مطبوع و دلپذیر بوده و از طرفی دارای طبیعتی بکر و زیبا است.

وی اضافه کرد: این ویژگی‌ها موجب شده بام فرهنگی مرکز استان مازندران در تمام ایام سال پذیرای میهمانان و مسافران شود.

فرماندار ساری اظهار داشت: این شهر در گذشته از لحاظ مذهبی، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، تولید انواع محصولات کشاورزی و دامی، تولید ابزارآلات و صنایع دستی خودکفا بوده به گونه‌ای که بسیاری از سیاحان و گردشگران داخلی و خارجی از ساری به نیکی یاد کرده‌اند.

وی گفت: وجود بناهای تاریخی از جمله مسجد فرح آباد، حمام‌ها، برج‌ها، قلعه‌ها، اماکن مذهبی، سیاحتی و زیارتی،‌ سنگ نوشته‌ و روستاهای تاریخی موجب شده که ساری به عنوان یک قطب گردشگری در شمال کشور مطرح شود و این امر موجب شده در نوروز امسال شهرستان ساری شاهد حضور 40 درصدی مسافران نوروزی نسبت به سال قبل باشد.

واحدی با تقدیر از خدمات گسترده اعضای ستاد تسهیلات نوروزی به مسافران در ایام تعطیلات نوروز بیان داشت: با تلاش‌های شبانه‌روزی نیروهای نظامی و انتظامی در ایام عید نوروز حتی یک مورد سرقت هم در شهرستان ساری رخ نداد.