جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

ساری به جایگاه اصلی خود نرسیده است/ کمربندی نیمه کاره شمالی 38 ساله شد - نمایش محتوای خبر

 

 

ساری به جایگاه اصلی خود نرسیده است/ کمربندی نیمه کاره شمالی 38 ساله شد

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی عبوری شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای اداری با بیان اینکه هیچ مرکز استانی با پول مردم شهر خودش ساخته نشده است ، گفت  : با توجه ویژه استاندار مازندران امروز شاهد افزایش اعتبارات برای مرکز استان هستیم .

شهردار ساری به مصوبات دولت قبلی اشاره کرد وافزود : شورا ،شهرداری و فرمانداری ساری طرحی را آماده کردند که در سفر دولت 1 پروژه به سرانجام برسد و این منوط به پیگیری شخص استاندار است .

عبوری با تاکید بر وفاق و همدلی مسئولان شهرستان ساری و استانی ، خاطرنشان کرد: اگر امروز شاهد اتمام پروژه های عمرانی هستیم به دلیل همین وفاق وهمدلی است که در سایه راهنمایی های ارزشمند نماینده ولی فقیه به آن دست پیدا کرده ایم .

وی با بیان اینکه ساری از معضل زباله رنج می برد ،تاکید کرد  : هیچ شهری در کشور 260 کیلومتر زباله خود را به دوش نمی کشد و این ظلم بزرگی است که به مردم ساری می شود.

شهردار ساری ادامه داد : سالها میلیونها تومان عوارضی که از مردم دریافت و باید صرف ساخت پروژه های عمرانی ، خدماتی و فرهنگی شودبابت کرایه و حمل به هدر می رود .

عبوری به ساخت کارخانه زباله سوز در مرکز استان اشاره کرد وگفت : این طرح با همت اعضای شورا آغاز و با بهترین فناورزی روز دنیا در حال احداث است و  اگر عزم و مدیریت جهادی نبود این مهم تحقق پیدا نمی کرد .

شهردارساری بابیان اینکه در گذشته همیشه ساری از پایین ترین تکنولوژی برخوردار بود، اعلام کرد: امروز همزمان تهران به عنوان پایتخت و ساری به عنوان مرکز استان در حال احداث یک کارخانه زباله سوز هستند.

عبوری هزینه احداث کارخانه زباله سوز را 100 میلیارد تومان عنوان کرد وافزود : تمام این 100 میلیارد تومان از اعتبارات ملی و سرمایه گذار بخش خصوصی تامین خواهد شد و دیگر قرار نیست مردم هزینه آن را بدهند.

وی ادامه داد : با ساخت نیروگاه زباله سوز در هرساعت قریب 5 مگاوات برق تولید و در مدار شرکت توزیع قرار می گیرد.

شهردارساری با تاکید بر عدم آلایندگی نیروگاه زباله سوز، بیان داشت : خاکستر حاصل از زباله نیز تبدیل به محصولات بتنی می شود و بیش از 70 درصد تجهیزات ساخته و تا تیرماه امسال وارد گمرک بندر عباس می شود.

وی در ادامه از دولت تدبیر و امید تشکروقدردانی کرد و گفت : به محض تشکیل دولت تدبیر و امید مبلغ به حساب شهرداری واریز شد.

شهردارساری با اشاره به اینکه در سال 1354 کمربندی شمالی کلنگ زنی شد ، بیان داشت : کدام کمربندی در کشور سراغ داریم که احداث آن 38 سال طول بکشد و  در استان مازندران شهرهایی وجود دارد که کمربندی های آن پس از 4 سال به بهره برداری رسیده است و آیا این مظلومیت ساری را نشان نمی دهد.

وی خاطرنشان کرد : با همکاری مسئولان در یکسال قبل معادل 38 سال کمربندی شمالی پیشرفت فیزیکی داشته است .

شهردارساری همچنین به ساخت میانگذر شمالی اشاره کرد وگفت : این پروژه 32 سال قبل به عنوان طرح ملی مصوب شده و شرق و غرب ساری را به هم وصل می کند.

عبوری اهمیت این پروژه را همچون اتوبان امام علی (ع) در تهران دانست وتاکید کرد : این میانگذر ترافیک کمربندی و امیر مازندرانی را به حداقل می رساند.

وی به ساخت پل ذغال چال اشاره کرد وگفت : ساخت این پل بنابر مصوبه دولت به عهده وزارت نفت گذاشته شد که متاسفانه مردم ساری هزینه ساخت آن را متقبل شدند و تنها 3 میلیارد تومان آن را شرکت نفت داده است.

شهردار ساری همچنین از افتتاح پل داراب در هفته دولت خبرداد و  با بیان اینکه قریب به 10 میلیارد تومان اعضا شورا برای ساخت شهربازی پیش بینی کردند، تاکید کرد : کار اجرایی آن شروع و امید است در سال 93 به بهربرداری برسد.

وی به نامگذاری امسال با عنوان اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی اشاره کرد وافزود : اگر می خواهیم اقتصاد پویا و فرهنگ سالم  داشته باشیم باید گردشگری را درمازندران و ساری رونق دهیم.

شهردار ساری ادامه داد : احیای رودخانه تجن اولین گام شهرداری و اعضای شورای شهر در تحقق شعار امسال بوده است.

عبوری با بیان اینکه در طول 34 سال گذشته تنها 10 پارک در ساری احداث شده است ، گفت : با همت و تلاش اعضا ء شورای شهر طی 14 ماه اخیر 10 پارک به بهره برداری رسیده است  و اینها شعار و حرف نیست بلکه گزارش عملیاتی می باشد.

وی به احداث پارک شهید نوبخت اشاره کرد و افزود: این پارک بامساحت 1200 هکتار در حال احداث می باشد و با افتتاح آن سرانه فضای سبز شهر ساری افزایش پیدا می کند.

شهردارساری با بیان اینکه از سال 58 تا 91_92 مجموع اعتبارات ملی جذب شده 20 میلیارد تومان بوده است ، گفت: تنها در سال 92 توانستیم 50 میلیارد تومان اعتبارات ملی جذب کنیم.