سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

ساخت 40 کتابخانه در شهرهای مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

ساخت 40 کتابخانه در شهرهای مازندران

عبدالحسین باقری در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در آمل اظهار کرد: در این شهرستان تنها پنج باب کتابخانه داریم و باید در سند چشم‌انداز 1404 این تعداد به 24 کتابخانه برسد.

وی با اشاره به نیاز 25 هزار متر مربعی فضای کتابخانه‌ای در آمل ادامه داد: این شهرستان در رتبه‌بندی زیربنایی در بین شهرهای استان در مکان پنجم جای داشته ولی در حوزه امانت کتاب رتبه نخست استان را در اختیار دارد و مردم این شهرستان کتابخوان‌ترین مردم مازندران هستند.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی مازندران تصریح کرد: ساخت کتابخانه مرکزی با مساحت چهار هزار و 500 متر مربع را در ساری و همچنین در بابل آغاز کرده‌ایم.

این مسئول با اعلام اینکه باید کیفیت کار بالا برود و هزینه‌ها کاهش یابد، گفت: البته نگاه ما در ساخت‌وساز کتابخانه این است که مکان‌های عمومی شادابی مطلوبی داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: آمل یکی از شهرهای تاریخی، دینی، فلسفی و مذهبی است که آوازه جهانی دارد و این مهم مسئولیت ما را چندین برابر می‌کند.

باقری با اعلام اینکه نخستین کتابخانه بعد از انقلاب در این استان در شهر رویان احداث شد و تاکنون در مازندران 40 کتابخانه ساخته شده است، یادآور شد: مشکل اساسی ما هم‌اکنون در پروژه‌های کتابخانه عمومی اعتباری است که در این راه باید مسئولان و خیران کتابخانه‌ساز ما را یاری کنند.