جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

ساخت 15 خانه کوهنوردی در کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

ساخت 15 خانه کوهنوردی در کشور

به گزارش خبرگزاری فارس از آمل، رضا زارعی در جلسه هیئت کوهنوردی شهرستان آمل با بیان اینکه مازندران دارای دو خاصه طبیعی با ارزش در کشور است، اظهار داشت: این استان با وجود دو نعمت دریا و قله دماوند در کشور به لحاظ ویژگی طبیعی در جایگاه ویژه‌ای قرار دارد.

وی با اعلام اینکه قله دماوند در رده هفت قله آتش‌فشانی جهان قرار گرفته است، اذعان داشت: شهرستان آمل مبدا اساسی این دو منبع طبیعی خدادادی در استان مازندران است.

زارعی با تاکید بر اینکه تاکنون مهم‌ترین مساله در فدراسیون در امر دماوند موضوع امداد و نجات کوهستانی است، گفت: در زمینه کمبودها و کاستی‌های این قله تاکنون بحث جدی از سوی هیچ ارگانی صورت نگرفته است.

این مسئول با اشاره به اینکه در حال‌ حاضر مساله پیشگیری از حادثه از دستاوردهای مهم این فدراسیون بوده است، افزود: با آموزش هیئت‌های کوهنوردی سعی می‌شود از حوادث جلوگیری به عمل آید.

وی به احداث سالن سنگ‌نوردی آمل اشاره و عنوان کرد: اعتبارات فدراسیون به بخش شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی وزارت ورزش و جوانان اختصاص می‌یابد.

زارعی از احداث 15 خانه کوهنوردی و  30 واحد پناهگاه در سراسر کشور خبر داد و گفت: برای احداث این کمپ‌ها شناسایی قله‌های کوه‌های استان‌های کشور با موافقت وزارت ورزش و جوانان صورت گرفته است.

رئیس فدراسیون کوهنوری و صعودهای ورزشی کشور با ابراز تاسف از تخریب برخی مناطق در مسیر کوهنوردی قله‌های کوه‌های کشور بیان داشت: سازمان محیط زیست باید به این تخریب توجه داشته باشند و نسبت به جلوگیری از معادنی در مسیر این قله‌ها اقدامات لازم را انجام دهند.