سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

ساخت و ساز غیرمجاز درحریم، ایمنی راه های مازندران را به خطر انداخت - نمایش محتوای خبر

 

 

ساخت و ساز غیرمجاز درحریم، ایمنی راه های مازندران را به خطر انداخت

به گزارش خبرنگار ایرنا ، ˈ علی اسد ˈ روز یکشنبه پس از بازدید از حریم راه های بابل به آمل ، کمربندی آمل و محور هراز در نشست با رئیس کل دادگستری ، معاون انتطامی و روسای دستگاه های خدمات رسان از جمله آب ، برق و گاز مازندران در محل فرمانداری آمل افزود : ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم راه های استان همچنان با شدت در حال انجام است.

وی با اظهار این که اگر مانع ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم راه های استان نشویم ، در بحث ایمنی با چالش جدی مواجه خواهیم شد ، اظهار داشت : سازه های غیرمجار در حریم راه های مازندران شناسایی شده است و با همکاری نیروی انتطامی و دادگستری باید اعمال قانون شود.

اسد از صدور پروانه ساختمان و پروانه کسب برای واحدهای تجاری ساخته شده در حریم راه ها انتقاد کرد و گفت : استعلام های لازم در ساخت و سازها در حاشیه راه ها از اداره کل راه و شهرسازی انجام نمی شود و این رویه با قوانین عادی و قانون اساسی مغایر دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران بر لزوم اجرای قوانین و مقررات ایمنی راه ها تاکید کرد و افزود : بیشتر ساخت و سازها در حریم راه ها با سازه های سبک و در خارج از وقت اداری ، تعطیلات و به صورت شبانه انجام می شود.

جانشین فرمانده انتظامی مازندران نیز در این جلسه گفـت : نیروی انتظامی با قدرت ، امنیت اجرای تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم راه ها را تامین می کند.

سرهنگ ˈروح الامین قاسمی ˈ با بیان اینکه نیروی انتطامی با همکاری اداره کل راه و شهرسازی و دادگستری نسبت به حراست و حفاظت از حریم راه ها به عنوان سرمایه ملی مشارکت جدی خواهد داشت ، افزود : طرح قلع و قمع ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم راه های شهرهای آمل از یک ماه دیگر به صورت جدی اجرا می شود.

وی نسبت به سد معبر در ورودی شهرها بویژه در میادین به وسیله خودروهای در حال عرضه کالا به شهروندان اشاره کرد و گفت : تمامی خودروهایی که به صورت سیار در ورودی و میادین شهرها اقدام به فروش محصولات مختلف می کنند جمع آوری و به پارکینگ منتقل خواهند شد.

در پایان این جلسه سه واحد تجاری شامل دو واحد شن و ماسه و یک واحد فروش محصولات صنایع دستی واقع در حریم کمربندی آمل که از گذشته چندین تذکر کتبی دریافت کرده بودند ، با حضور رئیس کل دادستری و جانشین فرمانده انتظامی مازندران تعطیل شد.

مازندران بیش از 10 هزار و 170 کیلومتر راههای اصلی و فرعی دارد.