جهش تولید | شنبه، ۱۴ تیر ۱۳۹۹

ساخت المان میدان میرحیدر‌آملی به‌صورت 6 وجهی - نمایش محتوای خبر

 

 

ساخت المان میدان میرحیدر‌آملی به‌صورت 6 وجهی

مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری آمل از اجرا و ساخت المان میدان میرحیدر‌‌آملی به مساحت 100 متر مربع و در فرم 6 وجهی در سال جاری خبر داد.

ساخت المان میدان میرحیدر‌آملی به‌صورت 6 وجهی

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری آمل، حمیدرضا طاهرنژاد اظهار کرد: در سال گذشته سنگ‌فرش تیمچه اول بازار آمل به مساحت 550 متر مربع و سنگ‌فرش کوچه مخابرات به مساحت 800 متر مربع با پوشش سنگ‌های گرانیتی مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

وی افزود: سنگ‌فرش راسته گروسی به مساحت 500 متر مربع، میدان تکیه مشایی و راسته منتهی به آن به مساحت 950 متر مربع هم در حال انجام عملیات عمرانی است.

مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری آمل با بیان اینکه طرح عملیات مسقف کردن کوچه‌های شرقی و غربی شهرداری برگرفته از معماری بومی مازندران است، گفت: تکمیل مرمت کوچه مخابرات هم بر این اساس شکل می‌گیرد.

این مسئول خاطرنشان کرد: با همکاری سازمان آرامستان تابلوهای تجاری واقع در این کوچه‌ها بر اساس فرم ایرانی و اسلیمی طراحی و اجرایی می‌شود.

طاهرنژاد با اشاره به تلاش در حوزه تملک برای بازگشایی‌ها، بیان کرد: این حوزه موفق به تملک حدود 8 هزار  و 218 متر مربع ملک اعیانی و 25 هزار و 585 متر مربع عرصه فقط در پروژه بلوار ولایت شمالی شد.

مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری آمل ادامه داد: در راستای اجرای طرح تفصیلی، این سازمان برای تملک اراضی در حال فعالیت است تا همانند تجربه‌های موفق گذشته بستر سرمایه‌گذاری در شهر را فراهم کند.

این مسئول از اجرا و ساخت المان میدان میرحیدرآملی به مساحت 100 متر مربع و در فرم شش‌وجهی در سال جاری خبر داد و گفت: نوع سازه آن به صورت اسکلت فلزی با پوشش آجر و سنگ است.

طاهرنژاد از افتتاح المان مناره آمل در آینده نزدیک خبر داد و افزود: در معماری این مناره از طرح مناره مسجد تاریخی امام حسن عسکری (ع) آمل اقتباس گرفته شد که در مرحله نهایی ساخت قرار دارد.

وی، تداوم کاوش شهر قدیم آمل و ساماندهی سکونت‌گاه‌های غیررسمی آمل را از دیگر موضوعات پیش‌روی این  سازمان اعلام کرد و گفت: برنامه‌های دیگری در راستای حفظ هویت شهر آمل اندیشیده شد که در صورت تامین اعتبار در سطح ملی قابل اجرا است.