سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۱ فروردین ۱۴۰۰

ساخت اردوگاه فرهنگی تربیتی در تنکابن نیاز به زمین و نقشه جامع دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

ساخت اردوگاه فرهنگی تربیتی در تنکابن نیاز به زمین و نقشه جامع دارد

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: ساخت اردوگاه تربیتی در سطح کشوری و یا استانی در تنکابن، نیاز به دو مؤلفه تأمین زمین و نقشه مشخصات کامل و جامع دارد.

ساخت اردوگاه فرهنگی تربیتی در تنکابن نیاز به زمین و نقشه جامع دارد

حمیدرضا کفاش در حاشیه سفر به مازندران که به مناسبت سال تحصیلی جدید انجام شده است در گفت‌‎وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در تنکابن اظهار کرد: سه رکن مهم تحصیل، تهذیب و ورزش برای پیشرفت فرزندان است و باید این شرایط را برای آنها مهیا کنیم.

وی افزود: معلم یک نیروی متخصص آموزشی است و برخی از معلمان باید نکات اشتباه در تعلیم و تربیت دانش‌آموزان پایه اول تا سوم را برطرف کنند زیرا سرنوشت آنها در همین دوران رقم می‌خورد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: شناخت توانمندی و استعداد دانش‎آموزان از پایه اول تا سوم می‌تواند آینده خوبی را ترسیم کند، مشروط بر اینکه استعدادهای آنها را شناسایی کنیم.

کفاش بیان کرد: تهذیب اخلاق از دیگر اقداماتی است که باید در نسل جدید با روش‌های مناسب با آرامش و مهربانی نهادینه شود زیرا در آینده نیز به افراد مؤمن تحصیل‌کرده نیاز داریم و معتقدیم که تا تهذیب در علم نباشد، حتی اگر بهترین دانشمند هم باشیم نمی‌شود خدمات شایسته را ارائه کرد.

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه بچه‌ها گل‌های زندگی بوده و به مراقبت بیشتر نیازمند هستند، اظهار کرد: گاهی اوقات این گل‌های بهشتی با مراقبت نکردن در ساده‌ترین مسائل، در همان سنین کودکی پرپر می‌شوند و اگر سلامت آنها در خطر بیفتد، نمی‌توانند علم و دانش را با یک بدن ضعیف بیاموزند.

کفاش افزود: آموزش و پرورش صرفاً یک وزارت‌خانه و یا یک سازمان نیست، نهادی است برای تربیت نسل آینده، مدیران آینده کشور را پرورش می‌دهد و تعلیم و تربیت برای یک نهاد یا شخص خاصی نیست، بلکه تعلیم و تربیت نیاز جامعه است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: بسیاری از بزرگان در سطح شهرستان ثمره تربیت پدران و مادران و آموزش و پرورش هستند و اگر در این بخش سرمایه‌گذاری و مشارکت شود، ثوابش برای این عزیزان است و آینده کشور نیز تضمین شده است.

وی در پایان درباره ساخت اردوگاه فرهنگی تربیتی در سطح کشوری و یا استانی در تنکابن گفت: این اردوگاه به دو مؤلفه تأمین زمین و نقشه مشخصات کامل و جامع نیاز دارد و اگر مهیا باشد، می‌توانیم از طریق نوسازی پیگیری کنیم.