جهش تولید | جمعه، ۲۰ تیر ۱۳۹۹

ساختار صنعت در مازندران هزینه‌بر است - نمایش محتوای خبر

 

 

ساختار صنعت در مازندران هزینه‌بر است

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران، علی احسانی در دیدار با مسئولان شرکت شهرک‌های صنعتی استان اظهار داشت: ساختار صنعت در مازندران به دلیل پایین بودن تکنولوژی و فناوری هزینه‌بر است.

وی ادامه داد: بنابراین در بحث توسعه باید صنعت را به سمتی ببریم که هم فناور بوده و تکنولوژی مدرن و نوین را به همراه داشته باشد و هم کارآیی و ارزش کیفی تولیدات آن قابل رقابت با واحدهای تولیدی و صنعتی سایر استان‌ها باشد.

معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری مازندران افزود: سرمایه‌گذاری، تولید و صادرات سه مؤلفه اساسی و اثرگذار و شاخص در بخش تولید و صنعت است که با به‌کارگیری جوانان متخصص در این زمینه مشکلات این قشر فعال در ثبات اشتغال، مسکن و ازدواج حل می‌شود.

وی بیان داشت: باید نسبت به تأمین و تجهیز منابع مالی، بررسی‌های کارشناسی انجام شود تا با توجه به آسیب‌پذیری استان دچار مشکل در این زمینه نشده و ایجاد منابع نکنیم.

معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری مازندران تصریح کرد: توسعه روزافزون تکنولوژی و توجه به سرمایه‌گذاری بخش خصوصی می‌تواند به عنوان راهکاری مناسب برای رفع بخش زیادی از مشکلات توسعه‌ای استان عمل کند.