جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

ساختار تولید کالا در مازندران نیاز به بازنگری دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

ساختار تولید کالا در مازندران نیاز به بازنگری دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، علی احسانی در نشست فعالان اقتصادی مازندران با اعضای برگزارکننده همایش اقتصاد مقاومتی در مازندران اظهار داشت: بخش خصوصی حضوری به موقع در کشور دارد و در همه دولت‌ها فعالیت بخش خصوصی در کشور چشم‌گیر بود.

وی تصریح کرد: با وجود مشکلاتی که بخش خصوصی در نوسان کالاها شاهد بود، با نوسانات موجود خودشان را تطبیق داده و با وجود این بخش خصوصی در مناطق اقتدار مالی مناسبی نیز نداشتند ولی دست از تولید کالا برنداشتند.

وی با اعلام اینکه برای رونق بخش خصوصی در استان دولت برنامه مدونی را در دستور کار دارد، بیان داشت: ساختار تولید کالا در استان نیاز به بازنگری ویژه دارد.

احسانی ادامه داد: صادرات محصولات استان نیاز به آموزش مستمر دارد و تولید‌کنندگان کالا در استان از رقابت ناسالم پرهیز کنند.

این مسئول خاطرنشان کرد: برای توسعه صادرات در استان حمل و نقل مازندران نیاز به تحول جدی دارد.

معاون برنامه‌ریزی استاندار مازندران با اشاره به عجله برخی از صادرکنندگان و تولیدکنندگان در ارائه کالا بدون توجه به زمان مناسب برای برداشت محصول گفت: برخی از صادرکنندگان در حالی اقدام به برداشت کیوی و صادرات این محصول می‌کنند که این محصول از کیفیت مناسب برخوردار نیست.

وی گفت: کیوی که در حال حاضر در بازار عرضه می‌شود به نوعی به رقابت ناسالم دامن می‎زند و رقابت ناپسندی را در بازار ایجاد می‌کند.