جهش تولید | شنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۹

زیرساخت‌های نجات غریق در کشور ضعیف است - نمایش محتوای خبر

 

 

زیرساخت‌های نجات غریق در کشور ضعیف است

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، بهروز اسفندیاری صبح امروز در محل ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران با اعلام اینکه آمار ناجیان غریق کشور در حال حاضر به 105 هزار نفر رسید اظهار داشت: با انجام آموزش‌های لازم 18 هزار نفر از بانوان نیز به جمع ناجیان غریق کشور پیوستند.

وی بیان داشت: ناجیان غریق که در کشور هستند شناسنامه‌دار هستند و آمار آنها در فدراسیون نجات غریق کشور ثبت شد.

رئیس توسعه نجات غریق غرب آسیا و اقیانوسیه به توسعه رشته غواصی در کشور نیز اشاره کرد و گفت: 900 غواص یک تا سه ستاره در کشور داریم و بیش از 70 مدرس غواصی نیز در کشور مشغول فعالیت هستند.

وی افزود: 210 مدرس نجات غریق نیز در کشور به آموزش ناجیان غریق اقدام می‌کنند.

اسفندیاری از نجات بیش از 60 هزار نفر طی 10 سال گذشته توسط ناجیان غریق خبر داد و گفت: در این مدت سالانه 250 نفر نیز در کشور غرق می‌شدند.

وی میزان غرق‌های سال گذشته کشور را بیش از 500 نفر اعلام کرد و گفت: زیرساخت‌های نجات غریق در کشور ضعیف است و بسیاری از ناجیان غریق ما در سطح سواحل به صورت سنتی و نیمه سنتی فعالیت می‌کنند.

نائب رئیس هیئت نجات غریق مازندران میزان اعتبار مورد نیاز برای فعالیت مطلوب ناجیان غریق را حدود پنج  میلیارد تومان برای هر استان اعلام کرد و گفت: در صورت تامین اعتبار مورد نیاز این فدارسیون مشاور لازم را به هیئت‌ها ارائه می‌دهد تا میزان تلفات در سطح سواحل استان‌های کشور کاهش یابد.