جهش تولید | دوشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۹

زیرساخت‌های مازندران برای جلوگیری از خسارت سیل نامناسب است - نمایش محتوای خبر

 

 

زیرساخت‌های مازندران برای جلوگیری از خسارت سیل نامناسب است

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، ربیع فلاح جلودار صبح امروز در زنگ پدافند غیرعامل در دبیرستان دخترانه شریف‌العلما شهرستان ساری اظهار داشت: فعالیت موثر پدافند نظام اسلامی ایران در تمام سطوح در حال انجام است و ایران اسلامی به دلیل توجه به این موضوع به  عنوان امن‌ترین کشور منطقه است.

وی با اشاره به قدرت دفاعی کشور ما بیان داشت: هیچ قدرتی در جهان توان مقابله با ایران را ندارد.

استاندار مازندران با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در ارتباط با پدافند غیرعامل بیان اشت: غفلت از پدافند غیرعامل همه ما را دچار مشکل می‌کند.

این مسئول با اشاره به سیل در استان مازندران گفت: به دلیل نبود زیرساخت‌های لازم سیل مشکلات جدی برای مردم ایجاد کرد و مشکلات انسانی را برای ما به وجود آورد.

فلاح با بیان اینکه برای موفقیت در پدافند عامل باید شناخت دقیقی نسبت به مسائل پیرامونی داشته باشیم، افزود: در مسائل سیاسی و اقتصادی و اجتماعی باید برنامه مدونی درحوزه پدافند غیرعامل داشته باشیم.

وی افزود: زیرساخت‌های اساسی کشور در برابر شرایط ساخت باید آماده باشد.

این مسئول خاطرنشان کرد: در حوزه پدافند غیرعامل باید حساسیت جدی ایجاد شود و این امر باید به عنوان فرهنگ نهادینه شود.

استاندار مازندران با اعلام اینکه آموزش و پرورش و رسانه‌ها در این امر بسیار مهم است، افزود: برای آشنایی با پدیده‌های غیرمعمول باید با ایجاد کارگاه‌های متعدد آموزش‎های مقابله با بحران به مردم ارائه شود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در هفته پدافند غیرعامل مسئولان استان بیش از 100 برنامه و کارگاه را در برنامه کاری خویش قرار دادند.

فلاح ادامه داد: حساسیت و توجه به مسائل خطرآفرین باید مورد توجه جامعه قرار گیرد و با مشارکت جدی زمینه کاهش آسیب‌ها در جامعه فراهم شود.

در ادامه مدیر کل آموزش و پرورش استان مازندران نیز اظهار داشت: توجه به پدافند غیرعامل امر ضروری و اجتناب‌ناپذیر است و این دغدغه باید در آموزش و پرورش ایجاد شود.

علی قاسمی اضافه کرد: ایران اسلامی به جهت توجه به مسائل پدافند غیرعامل بسیاری در رفع بسیاری از مشکلات بسیار موثر عمل کرد.

وی بیان داشت: در حوزه آموزش و پرورش و برای نهادینه کردن این موضوع نیاز به آموزش مداوم است که مسئولان آموزشی در استان برای ایجاد این بستر آمادگی مناسبی را  در برنامه کاری خویش دارند.

{jcomments off}