جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

زیرساخت‌های صادراتی مازندران نامناسب است - نمایش محتوای خبر

 

 

زیرساخت‌های صادراتی مازندران نامناسب است

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گفت: زیرساخت‌های صادرات مازندران مناسب نیست و با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته در حوزه حمل و نقل راه به جایی نبردیم.

زیرساخت‌های صادراتی مازندران نامناسب است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، احمد اصغری‌قاجاری بعد از ظهر امروز در کمیسیون بازرگانی مازندران که در اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی مازندران برگزار شد با اشاره به اینکه زیرساخت‌های صادرات مازندران مناسب نیست و با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته در حوزه حمل و نقل راه به جایی نبردیم، اظهار کرد: کشور ما برخلاف دیگر کشورها از تخصیص یارانه صادراتی کمی برخوردار است و اندک یارانه را هم دریافت نمی‌کند که همین امر خود ایثار در شرایط تحریم در کشور بوده است.

وی با اشاره به اینکه دولت اکنون به تولیدکنندگان مرکبات یارانه تخصیص نداده است، افزود: تولیدکنندگان نباید در انتظار کمک دولت بمانند بلکه فعالان بخش صنایع‌دستی، گردشگری با رونق فعالیت‌های خود می‌توانند اقتصاد کشور را شکوفا کنند.

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی با بیان اینکه فروش نفت جواب اقتصاد مملکت ما را نمی‌دهد و درآمد کشور از محل فروش نفت رو به کاهش است و نباید اتکا به تک‌محصولی نفت کنیم، گفت: باید از طریق تقویت بخش گردشگری، ورزش و سلامت بتوانیم سهم توسعه اقتصادی کشور را رونق دهیم.

وی گفت: کشاورزی در مازندران از صرفه خارج شده و باید در حوزه کشاورزی استان، یارانه دولتی اختصاص یابد.

مدیرعامل اتحادیه باغ‌داران مازندران در ادامه اظهار کرد: مازندران همیشه از مازاد بر نیاز سایر استان‌ها تغذیه می‌کند و هیچ‌وقت در رده نخست قرار ندارد.

محمد‌رضا شعبانی با بیان اینکه مازندران در تقسیم‌بندی منابع ملی در هر بخشی عقب است، گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید از کشاورزی دفاع کنند و پیگیر مشکلات بخش کشاورزی و تولیدکنندگان باشند.

وی خاطرنشان کرد: 50 درصد تولید مرکبات کشور و 11 درصد سهم کشاورزی کشور مربوط به مازندران است و با وجود این همه ظرفیت اما در کجای تقسیم‌بندی منابع هستیم را نمی‌دانیم.

مدیرعامل اتحادیه باغ‌داران مازندران بیان کرد: عمده منابع تسهیلاتی مربوط به وزارت صنعت، معدن و تجارت است و از طریق وزارت جهاد کشاورزی نمی‌توان زیاد پیگیر مسائل منابع مالی بود.