جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

زکات باید به‌درستی جمع‌آوری و تقسیم شود/نباید بگذاریم فقر در جامعه نفوذ کند - نمایش محتوای خبر

 

 

زکات باید به‌درستی جمع‌آوری و تقسیم شود/نباید بگذاریم فقر در جامعه نفوذ کند

رئیس شورای زکات کشور با اعلام اینکه نباید بگذاریم فقر در جامعه نفوذ کند، گفت: زکات سپر فقر است و اگر به درستی جمع‌آوری و تقسیم شود فقری وجود ندارد و نیازها تأمین می‌شود.

زکات باید به‌درستی جمع‌آوری و تقسیم شود/نباید بگذاریم فقر در جامعه نفوذ کند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، آیت‌الله حسن عالمی ظهر امروز در همایش شورای زکات استان در ساری، با تبریک به مناسبت میلاد پیامبر (ص) و هفته وحدت، اظهار کرد: انسان برترین خلقت الهی است و در بین انسان‌ها رسول گرامی اسلام به عنوان اسوه و الگو معرفی شده است.

وی با بیان اینکه زکات از فرایضی است که خداوند حق تعالی برای بهره گرفتن از آن برای ما قرار داده است، افزود: نماز ما را از این عالم خاکی به بلندای معنویت و به معراج می رساند.

رئیس شورای زکات کشور با اشاره اینکه زکات وسیله‌ای برای نزدیک شدن به خداست، تأکید کرد: روزه از فرایضی است که صحت جسمی انسان را تأمین کرده و در واقع روزه سپر و حائل بین انسان و آتش است.

این مسؤول با بیان اینکه فلسفه آثار و برکات زکات در قرآن می‌تواند میدانی برای تحقیق صورت گیرد، خاطرنشان کرد: در عالم اسلام گرسنه ماندن ننگ است و فلسفه زکات یعنی گرسنه و فقیری وجود نداشته باشد.

عالمی با اعلام اینکه نباید بگذاریم فقر در جامعه نفوذ کند، تصریح کرد: زکات سپر فقر است و اگر به درستی جمع‌آوری و تقسیم شود فقری وجود ندارد و نیازها تأمین می‌شود.

وی با بیان اینکه خداوند زکات را واجب کرد تا اموال مردم ضایع نشود، اظهار کرد: این امر در نزد پروردگار عالم عزیز و ارزشمند است و هر فردی آن را ادا کند آثار و برکاتش را می‌بیند.

رئیس شورای زکات کشور گفت: خداوند زکات را بر مال ثروتمندترین قرار داده تا مشکلات و سختی‌های اقشار ضعیف جامعه تأمین شود.