سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۱ خرداد ۱۴۰۰

زنگ حماسه 6 بهمن در مدارس آمل به صدا درمی‌آید - نمایش محتوای خبر

 

 

زنگ حماسه 6 بهمن در مدارس آمل به صدا درمی‌آید

مدیر آموزش و پرورش آمل گفت: زنگ حماسه اسلامی شش بهمن در مدارس آمل به صدا درمی‌آید.

زنگ حماسه 6 بهمن در مدارس آمل به صدا درمی‌آید

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، حمید محمدنسب شامگاه یک‌شنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی این شهرستان با محوریت برگزاری هفته گرامی‌داشت حماسه اسلامی مردم آمل، اظهار کرد: حماسه اسلامی ششم بهمن‌ماه آمل یکی از حماسه‌های ماندگاری است که در آن از همه اقشار مردم و حتی دانش‌آموزان بودند.

وی افزود: شهیدان طاهره هاشمی و سقا علیزاده دو شهید دانش‌آموز در این روز تقدیم اسلام شدند.

مدیر آموزش و پرورش آمل با اعلام اینکه همانند سال گذشته زنگ حماسه اسلامی ششم بهمن امسال در مدارس آمل به صدا در می‌آید، بیان کرد: در این ایام شب شعر حماسی در بین دانش‌آموزان برپا می‌شود.

این مسئول با اعلام ایجاد قرارگاهی با کمک بسیج خواهران و برادران برای پاسخگویی به شبهات دینی و مذهبی، گفت: علاوه بر برنامه‌های ورزشی در این هفته، 40 دونده دانش‌آموز پسر با نام و یاد 40 شهید این حماسه با حمل تمثال مبارک شهدا در شهر به حرکت در می‌آیند و 40 دانش‌آموز دختر محجبه با حجاب اسلامی و چادر در خیابان‌ها حرکت می‌کنند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آمل نیز در این نشست اظهار کرد: باید در زمینه بزرگ‌داشت حماسه ششم بهمن فرهنگ‌سازی لازم انجام شود.

محمد محمدی با اعلام اینکه امیدواریم تعدادی از پروژه‌های شهری و روستایی عمرانی در این هفته افتتاح شود، گفت: انتظار داریم امسال مسئولان استانی با هماهنگی ویژه در این هفته تلاش داشته باشند.

وی بیان کرد: ادارات و نهادهای شهری تا 15 دی‌ماه امسال وقت دارند تا برنامه‌ها و پروژه‌های مورد نظر خود را برای گنجاندن در برنامه‌های هفته ششم بهمن اعلام کنند.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی آمل نیز در این نشست، اظهار کرد: نشست‌های استانی کتاب‌خوانی در این هفته برگزار می‌شود که تلاش داریم یکی از این نشست‌ها در روز ششم بهمن با حضور کتاب‌خوانان برتر استان و مسئولان استانی به صورت زنده در شبکه استانی به روی آنتن رود.

سید آقابزرگ حسینی گفت: برگزاری نمایشگاه تازه‌های کتاب و شب شعر حماسی از دیگر برنامه‌ها در این هفته است.