جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

زنگ حماسه 6 بهمن در آمل به صدا درآمد - نمایش محتوای خبر

 

 

زنگ حماسه 6 بهمن در آمل به صدا درآمد

زنگ حماسی 6 بهمن آمل با حضور جانشین هیئت معارف جنگ شهید علی‌صیاد شیرازی در مدارس آمل به صدا درآمد.

زنگ حماسه 6 بهمن در آمل به صدا درآمد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، زنگ حماسه اسلامی ششم بهمن مردم آمل در سال 1360 صبح امروز با حضور مسئولان در دبیرستان دخترانه عصمتیه این شهرستان به صدا درآمد.

در این مراسم امیر سرتیپ سیدحسام هاشمی جانشین هیئت معارف جنگ شهید علی صیادشیرازی، عزت‌الله یوسفیان‌ملا نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی، مسئولان استانی و شهرستانی حضور داشتند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان آمل در این مراسم بیان کرد: حماسه اسلامی 6 بهمن یکی از مهم‌ترین وقایع ماندگار تاریخ بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بود که ارزش بسیار زیادی دارد.

حمید محمدنسب افزود: باید اتفاقات مهم و حیاتی همانند حماسه اسلامی 6 بهمن آمل در بین نسل جوان تبیین و بازگو شود.

وی بیان کرد: اگر امام خمینی (ره) می‌فرماید 70 سال عبادت کردید و خدا قبول کند و پس از آن سری به وصیت‌نامه شهدا بزنید دلایل مختلف داشت که یکی از آنها ایجاد تلنگر و تفکر برای ماست.

مدیر آموزش و پرورش آمل با اعلام اینکه این شهرستان دیار علویان است، تصریح کرد: در سال 1360 کمونیست‌ها به خیال باطل فکر در اختیار گرفتن شهرستان آمل را داشتند، تا از این شهرستان به کل کشور دسترسی پیدا کنند ولی با دفاع مردمی آمل نیست و نابود شدند.

این مسئول خاطر نشان کرد: از بین شهدای حماسه جنگل آمل تعدادی از شهدا از قشر دانش‌آموز بودند که نیاز است امروزه دانش‌آموزان ما نیز از این افراد شاخص الگو بگیرند.