جهش تولید | جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹

زنده نگه داشتن ارزشها تضمینی برای دوام وبقای انقلاب اسلامی - نمایش محتوای خبر

 

 

زنده نگه داشتن ارزشها تضمینی برای دوام وبقای انقلاب اسلامی

به گزارش ایرنا به نقل از بسیج مازندران، حجت الاسلام والمسلمین ' غلامی ' به مناسبت گرامی داشت هفته دفاع مقدس در جمع پاسداران بابلسر گفت: تاریخ نشان می دهد در رخدادهای چندصد سال گذشته که جنگ های متعددی بر کشورمان اتفاق می افتاد هربار متجاوزین به کشور، بخشی از خاک مان را با صدور قرار دادهایی ننگین می گرفتند.

نماینده ولی فقیه در سپاه کربلا ادامه داد: برگ دیگری از همین تاریخ نشان می دهد بعد از حکومت مستبد شاهنشاهی، با روی کار آمدن حکومتی از جنس مردم در ایران، آن هم جمهوری اسلامی، با گذران جنگ تحمیلی و دفاع مقدس 8 ساله، این بار نه تنها تسلیم خواسته دشمن نشدیم، بلکه خواسته های خود راهم بر او تحمیل کردیم وحتی یک وجب از خاک کشوررا به دشمن نسپردیم، جنگی که تمامی جهان از شرق وغرب همه باهم برای شکست ایران متعهد شده بودند.

غلامی بیان داشت: تاکنون پیرامون دفاع مقدس کتاب ها، مقاله ها و شعرها نوشته شده ولی کافی نیست، لذا بیشتر از این لازم است، زیرا دراین جنگ مظلومیت ، ایستادگی و فداکاری مردم به وضوح نمایان است و نباید ازاین ایثار و فداکاری ها و از دلاوری های رزمندگان و خانوادهایشان گذشت.

وی اظهار کرد: از همه مهمترچرایی جنگ است، که متاسفانه به این مهم کمتر پرداخته میشود، حتی انهایی هم که ایثار و فداکاری دوران دفاع مقدس را رقم زدند،شاهد شهادت شهیدان و آگاه از وضعیت دنیا وموضع جهان کفرعلیه ما بودند باید بیشتر دراین زمینه قلم بزنند، اگر به امر مهم جنگ و دفاع مقدس پرداخته نشود ممکن است ،در آینده دوره ، درخشان دفاع مقدس ما را ، زیر سوال ببرند، که علت پیروزی ما چه بود؟

نماینده ولی فقیه در سپاه کربلا اشاره کرد: ما در وضعیت آغازین انقلاب اسلامی وساختار آن قرار داشتیم و آماده هیچ جنگی نبودیم ، نه آمادگی دفاعی داشتیم، نه اقتصادی، نه سیاسی، و... سپاه وبسیج هم تازه شکل گرفته بود، وارزیابی دشمن این بود که درکوتاهترین مدت و کمترین تلفات به پیروزی می رسد، ولی زهی خیال باطل .

غلامی گفت: این جنگ دوبرابر جنگ جهانی اول به طول انجامید، و ده ها هزارکشته روی دست دشمنی گذاشت که تصور می کرد درعرض یک هفته در تهران نشست خبری برگزار میکند، اما هشت سال در مقابل ملت مسلمان ایران به زانو در امد وامروز بعد از سی وچهار سال که از آغاز جنگ می گذرد، بد خواهان نظام اسلامی بدانند عاقبت دشمنان ما چه شد؟ انها اکنون کجا هستند وسرنوشت انها چه شد؟

وی با طرح سوالی خاطر نشان کرد: آنهایی که حامی صدام بودند اکنون در چه وضعی هستند؟ و البته فراموش نخواهیم کرد، آنان کسانی هستند که امروز داعش وطالبان و...رابوجود آوردند، و با هدفهای شیطانی و پنهانی نجات داعش، ایجاد جنگ روانی، بحران ، اختلاف و ترس در بین ملت های کشورهای اسلامی و حضور در خاورمیانه به منظور تجارت خود وتاراج ذخائر زمینی و ... به بهانه از بین بردن داعش، وارد سوریه و عراق شدند .

وی یاد آور شد: چه چیزی عامل پیروزی ما وشکست دشمن تا بن دندان مسلح شد؟ وآن سلاحی نبود جز ایمان به خدا که دشمن ان را ندیده بود.

نماینده ولی فقیه در سپاه کربلا تاکید کرد: امروز دشمن در جنگ فرهنگی به فکر زدن ایمان مردم هست، و دشمنان این بار باحساب وکتاب وارد میدان جنگ فرهنگی شدند، لذا باید با معنویت، با تقوی، باایمان و بصیرت به جنگ دشمن برویم وان شاالله در این جنگ هم پیروز میدان خواهیم شد.