سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

زنان در 8 سال دفاع مقدس عامل استحکام خانواده بودند - نمایش محتوای خبر

 

 

زنان در 8 سال دفاع مقدس عامل استحکام خانواده بودند

به گزارش خبرگزاری ایرنا و به نقل از روابط عمومی فرمانداری ساری ˈ جواد واحدیˈ روز دوشنبه در جلسه مشاوران بانوان ادارات شهرستان ساری که در راستای ارائه برنامه های هفته دفاع مقدس تشکیل گردید اظهار داشت : زنان هشت سال دفاع مقدس ثابت کردند که زنان ایران زمین صاحب توانایی های بی شماری هستند که در صورت تجلی، معرف و اثبات کننده جایگاه زنان ایرانی در موفقیت های مختلف برای همیشه تاریخ هستند .

واحدی با تاکید براینکه در هفته دفاع مقدس نباید نقش زنان نادیده گرفته شود ابراز نمود : در طول 8 سال دفاع مقدس زنان شجاع و فداکار هم دوشادوش مردان به دفاع پرداختندآنان دست به کارهایی زدند که هیچ کس انتظارش را نداشت و شجاعت هایی از خود نشان دادند که دوست و دشمن را متحیر کرد.

فرماندار شهرستان ساری با اشاره براینکه در نظام جمهوری اسلامی ایران دفاع از نظام رسالت سنگینی بر دوش همگان است خاطرنشان کرد :با ارائه برنامه های نوین برای نسل جوان در انتقال ایثار و رشادت های دفاع مقدس بصیرت لازم نسبت به توطئه های دشمن را در جوانان پرورش دهیم .

واحدی هم چنین متذکر شد : در راستای پاسداشت ارزش های دفاع مقدس برنامه ها باید جدید و متنوع باشد و این برنامه ها با رویکرد ترویج فرهنگ ایثار و خود باوری در جامعه تبیین شود جوانان نسل سوم نباید با افکار و ارزش های شهدا و ایثارگران بیگانه شوند .

وی بیان داشت : باید زنان شهیده ،ایثارگر ،جانباز و همه زنان دفاع مقدسی را برای دخترانمان الگو کنیم و دختر ناب ایرانی اسلامی پرورش دهیم .

عطر افشانی مزار مطهر شهدا ، برگزاری دعای کمیل ، همایش پیاده رویی خانواده ها با حضور جانبازان وخانواده شهدا ، برپایی نمایشگاه و ایستگاه صلواتی ، نشست روشنگری و توجیه سیاسی ، دیدار با خانواده شهدا ، برپایی نمایشگاه عکس ، اعزام تیم پزشکی به مناطق محروم ، خاطره گویی ، اعزام راویان دفاع مقدس به مدارس و دبیرستانها ، جشنواره غذاهای محلی و صنایع دستی ، برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی ، استفاده از تصاویر مادران و همسران شهید و همچنین از جانبازان در فضا سازی شهری از برنامه های هفته دفاع مقدس در ساری اعلام شد.