جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

زنان ایثارگر انقلاب باید به نسل امروز معرفی شوند - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

زنان ایثارگر انقلاب باید به نسل امروز معرفی شوند

زنان ایثارگر انقلاب باید به نسل امروز معرفی شوند


مدیرکل بانوان و خانواده استانداری مازندران گفت: زنان فداکار و ایثارگر انقلاب باید به عنوان الگو به جامعه امروز به‌ویژه دختران، معرفی شوند.

زنان ایثارگر انقلاب باید به نسل امروز معرفی شوند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، مریم جمشیدی صبح امروز به‌مناسبت گرامی‌داشت ایام حماسه فتح خرمشهر، در دیدار با دو خانواده شهید و جانباز اظهار کرد: همه ما وام‌دار شهدا و خانواده‌های آنها هستیم و باید ارادت و اعتقاد قلبی خود را در عمل نشان دهیم.
وی افزود: در برخی مواقع شاهد کم‌لطفی‌های جامعه نسبت به خانواده‌های شهدا و جانبازان هستیم که مایه تاسف است، این در حالی است که آنها برای استقلال و آزادی کشور و رفاه و آسایش ما از جان خود گذشتند.

مدیرکل بانوان و خانواده استانداری مازندران تصریح کرد: بسیاری از فرزندان شهدا حتی از خواسته‌های به‌حق خود چشم‌پوشی می‌کنند اما با این حال، بعضاً نیز با نامهربانی‌هایی مواجه می‌شوند.

این مسئول با بیان اینکه شهدا رسالت خود را به‌خوبی انجام داده‌اند و اکنون وظیفه انتقال آرمان‌های شهدا به‌عهده همه مسئولان نظام است، اضافه کرد: اگر فرزندان ما هویت ملی و مذهبی خود را فراموش کنند، باید به حال آنها گریست.

جمشیدی ادامه داد: در این رابطه کارهای تحقیقاتی و مقالات پژوهشی زیادی انجام شده است که بعضاً مورد بی‌مهری قرار گرفته‌اند؛ لذا نیاز است تا ارزش‌ها، دانش و فرهنگ یک جامعه هم مورد توجه قرار گرفته و هم کاربردی شوند تا جامعه به قهقرا نرود.

وی با اشاره به وجود زنان و مادرانی که در زمان انقلاب و جنگ تحمیلی برای کمک به رزمندگان اسلام و پیروزی کشور از جان خود گذشتند، گفت: این زنان فداکار باید به عنوان الگو به جامعه امروز به‌ویژه دختران، معرفی شوند.

مدیرکل بانوان و خانواده استانداری مازندران در پایان از رسانه‌ها خواست تا با انتشار اخبار به‌روز و تاثیرگذار در حوزه دفاع مقدس و ارزش‌های اسلامی و انسانی، آنها را به‌گونه‌ای جذاب و روایی، به نسل امروز انتقال دهند.

به گزارش فارس، مریم جمشیدی و هیئت همراه، صبح امروز در منزل خانواده شهید علی بخشنده حضور یافت و با همسر آن شهید دیدار و گفت‌وگو کرد.

شهید بخشنده در اردیبهشت 61 بر اثر اصابت ترکش توپ در عملیات بیت‌المقدس به شهادت رسید.

وی همچنین در منزل زهره قایخلو حضور یافت، این بانوی فداکار نیز در سال 61 در حین ماموریتی که سپاه بر عهده وی گذاشته بود، به فیض جانبازی نائل آمد.