جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

زمینه احداث مجتمع فرهنگی در شهرهای مازندران فراهم شود - نمایش محتوای خبر

 

 

زمینه احداث مجتمع فرهنگی در شهرهای مازندران فراهم شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری عباسعلی ابراهیمی در جلسه شورای برنامه‌ریزی استانداری مازندران اظهار داشت: برای تحقق شعار سال مقام معظم رهبری از ظرفیت هنرمندان استان باید بهره گیری شود.

وی تصریح کرد: هنرمندان می‌توانند در تحقق شعار سال با استفاده از ظرفیت هنر موثر باشند و در زمان توزیع بودجه به هنرمندان توجه ویژه شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اعلام اینکه هنرمندان برای محل تمرین در برخی از شهرهای مازندران با مشکل جدی مواجه هستند، گفت: در شهرستان رامسر که به عنوان ورودی مازندران محسوب می‌شود ساختمان مجتمع فرهنگی و هنری ندارد.

وی ادامه داد: در شهرهای مثل عباس‌آباد، سوادکوه و میاندرود با کمبود امکانات و مکان مواجه هستیم.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: مجمتع فرهنگی شهرستان نور پاسخگوی نیاز متقاضیان نیست و انتظار این است که رویکردی ویژه‌ای در تقسیم بودجه استان به هنرمندان شود.

وی با اشاره به طرح‌های ملی که در مرکز استان در حال ساخت است، گفت: بودجه طرح‌های ملی را از وزارتخانه پیگیری می‌شویم ولی برای اعتبارات استانی نیاز به توجه بیشتر در بخش هنر است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: انتظار این است که بودجه بخش هنر وِیژه دیده شود تا به انتظارات به حق هنرمندان جامعه عمل پوشیده شود.