جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

زمینه‌سازی برای اجرای 7‌ طرح فولادی در کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

زمینه‌سازی برای اجرای 7‌ طرح فولادی در کشور

هادی حسینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ساری درباره اقدامات انجام شده در کمیسیون صنایع مجلس اظهار داشت: برگشت معادن سنگ‌آهن‌ چادرملو و گل‌گر به دولت از اقدامات این کمیسیون بود که به واسطه این کار رقم خوبی به حساب دولت واریز می‌شود و دولت در قبال این معادن، هفت ‌طرح فولادی کشور را پیگیری می‌کند.

وی تصریح کرد: در قبال این طرح بسیاری از معادن زغالی کشور و البرز مرکزی و نیز موضوع زغال‌شویی و اکتشاف در کشور ساماندهی می‌شود.

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با واگذاری معدن گل‌گهر و چادرملو به دولت تغییری در وضعیت اکتشاف کشور به‌وجود می‌آید.

حسینی اضافه کرد: 18 درصد از درآمد حاصل از بهره‌برداری این دو  معدن سنگ‌آهن برای اکتشاف اختصاص داده شد که رقم بسیاری خوبی است.

وی درباره جزئیات برگرداندن دو معدن بزرگ کشور به دولت گفت: در زمان دریافت پروانه بهره‌برداری مشکلاتی وجود داشت که با این اقدام از خام‌فروشی محصولات معدن نیز جلوگیری شد.

نماینده مردم قائمشهر سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی دیگر اقدام اساسی کمیسیون صنایع مجلس را ایجاد ارتباط مناسب بین تولیدکنندگان و بانک عنوان کرد و بیان داشت: این تصمیم بسیاری خوبی است که رهبر معظم انقلاب نیز در این ارتباط دغدغه دارد و این موضوع در کمیسیون ملی و توسط سایر نمایندگان در حال بررسی است.

{jcomments off}