جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

زمان جشنواره ملی مطبوعات کودک و نوجوان تغییر کرد - مازندران اردیبهشت 93 میزبان است - نمایش محتوای خبر

 

 

زمان جشنواره ملی مطبوعات کودک و نوجوان تغییر کرد - مازندران اردیبهشت 93 میزبان است

قاسم عزیززاده‌گرجی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ساری، اظهار داشت: 15 هزار و 130 اثر به دبیرخانه دهمین جشنواره ملی مطبوعات کودک و نوجوان ارسال شد.

وی با اشاره به اینکه تعداد آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره غیرقابل پیش‌بینی بود تصریح کرد: چون زمان داوری آثار با توجه به حجم آثار، کم بود و همچنین برای افزایش کیفیت در سطح داوری‌ها زمان برگزاری جشنواره از اسفندماه امسال به اردیبهشت سال آینده تغییر کرد و این جشنواره اول تا چهارم اردیبهشت 93 برگزار می‌شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران با بیان اینکه داوران دوره‌های گذشته جشنواره را بررسی کردیم بیان داشت: صرف نظر از هزینه‌ها، بهترین داوران را انتخاب کردیم.

عزیززاده‌گرجی با اشاره به اینکه بعد از دریافت آثار، 30 نفر از همکاران ما آثار را کدگذاری و جداسازی کردند، ادامه داد: 30 نفر از نوجوانان را هم دعوت کردیم که آثار را داوری کنند و این موضوع از ویژگی‌های جشنواره این دوره است.

این مسئول خاطرنشان کرد: چون مخاطب اصلی این نشریات، کودکان و نوجوانان هستند به همین دلیل از نوجوانان برای داوری آثار دعوت کردیم.

وی اذعان داشت: یک هزار و 450 اثر در زمینه طرح گرافیکی، سه هزار و 96 اثر در بخش داستان‌های تالیفی، دو هزار 350 اثر در بخش شعر تالیفی، یک هزار و 898 اثر در بخش آزاد، یک هزار و 471 اثر در بخش گزارش، 453 مصاحبه، 423 سرمقاله، 304 خبر، 297 اثر در بخش طنز، 198 اثر در بخش موضوعی و 114 اثر در بخش تیتر به دبیرخانه ارسال شد.

عزیززاده‌گرجی با اشاره به اینکه استقبال زیاد از جشنواره به این دلیل بود که برای نخستین‌بار در جشنواره فراخوان داشتیم، یادآور شد: در دوره‌های قبل، اطلاع‌رسانی جشنواره در قالب دعوتنامه بود.

این مسئول با بیان اینکه ارتباط موثری هم با نشریات داشتیم و ارتباط ما برای دریافت اثر به صورت مستمر بود، خاطرنشان کرد: تقریبا همه نشریات به جشنواره اثر فرستادند.