جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

زارع: توجه بیشتری به حوزه کتاب کودک و نوجوان شود - نمایش محتوای خبر

 

 

زارع: توجه بیشتری به حوزه کتاب کودک و نوجوان شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، عباس زارع بعد از ظهر امروز در مراسم رونمایی از کتاب کودک و نوجوان از سری برنامه‌های بخش جنبی دهمین نمایشگاه کتاب مازندران، اظهار داشت: بخش زیادی از جامعه ما را کودکان و نوجوانان تشکیل می‌دهند و خوراک فکری این قشر باید تهیه شود.

وی با تاکید بر توجه بیشتر به حوزه کتاب کودک و نوجوان، افزود: کودک و نوجوان امروز، بسیار آگاه است و باید کتاب‌هایی مطابق با نیاز امروز این قشر تولید شود.

زارع با اشاره به رونمایی از کتاب کودک و نوجوان در نمایشگاه کتاب مازندران، ادامه داد: از اهداف ما در کنار توجه به نیازهای فکری همه گروه‌های هدف، به صورت ویژه به کودک و نوجوان است.

وی با بیان اینکه کودکان و نوجوانان ما در معرض آسیب‌های بی‌شماری قرار دارند، یادآور شد: آگاهی‌بخشی از طریق کتاب، از راه‌های مبارزه با ناتوی فرهنگی است.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به رونمایی کتاب «شیطنت‌های پیشی دم‌دراز»، اظهار داشت: این کتاب به نویسندگی مهدیس مقیمی و انتشارات «آویدا» درباره آموزش نقاشی برای سنین سه تا هفت سال است.

زارع با بیان اینکه کتاب «من و یارانه‌ام» درباره آشنایی با یارانه و برنامه‌های کاربردی است که در این برنامه رونمایی شد، گفت: انتشارات «آویدا» و «شلفین» این کتاب را منتشر کرده اند.