جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

رییس مجلس شورای اسلامی : مسیر آینده کشور به سمت تولید است - نمایش محتوای خبر

 

 

رییس مجلس شورای اسلامی : مسیر آینده کشور به سمت تولید است

به گزارش خبرگزاری ایرنا ˈ علی لاریجانی ˈ امروز  در مراسم گرامیداشت شهدای منطقه دلارستاق شهرستان آمل با بیان اینکه گرانی و بیکاری از مشکلات مشهود و عذاب آور خانواده ها شده است گفت : متاسفانه در این روزها بسیاری از جوانان در مراجعه حضوری در خواست شغل از ما داشته اند.

وی افزود : نیروهای تحصیلکرده زیاد و جوان در کشور داریم اما شغل متناسب و به اندازه کافی برای قشر جوان کشور بوجود نیامده است.

لاریجانی ادامه داد : الان در کشور انباشتگی نیرو داریم و این مساله باعث بروز مشکلات اجتماعی و اقتصادی برای خانواده ها شده است.

وی با بیان اینکه متاسفانه بخش زیادی از درامدهای فروش نفت کشور و اینکه هرجه نفت می فروشیم خرج هزینه های جاری کشور می شود ادامه داد : متاسفانه الان تولید در کشور در حالت رکود است اما تلاش هایی در دولت و مجلس برای رفع این مشکلات در حال انجام است.

وی با بیان اینکه اگر تولید در کشور به سمت شکوفایی و از حالت رکود خارج شود به سمت خودکفایی و برطرف شدن مشکلات پیش می رویم خاطرنشان ساخت : مجلس در بخش کشاورزی و صنعت به دو وزارتخانه مربوطه تاکید دارد تا شرایط لازم را برای افزایش تولید بیشتر فراهم کنند.

وی همچنین افزود : با همکاری وزارت ورزش و جوانان بانک ها برنامه های خوبی برای برطرف کردن مشکلات جوانان در این حوزه در حال انجام دارند.