جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۹ مرداد ۱۳۹۹

رینگ شهری چالوس امسال تکمیل می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

رینگ شهری چالوس امسال تکمیل می شود

به گزارش خبرنگار مهر، ایوب صالحی صبح پنجشنبه در بازدید مسئولان شهری از محله آبرنگ چالوس گفت: برای اجرای این طرح دو میلیارد و 200 میلیون تومان هزینه شده است و با اتصال رادیو دریا، خیابان امام و کمربندی 70 درصد ترافیک شهری کم می شود.

وی افزود: با توجه به اینکه 63 سال از عمر شهر چالوس می گذرد، به مرور آسفالتهای آن فرسوده می شود و آسفالت یکی از نگرانی های ما ومردم است.

ایوب صالحی با بیان این مطلب که اعتبار شهرداری در سال جدید 18 میلیارد و 700 میلیون تومان است گفت: امسال سه برابر سال گذشته در بحث آسفالت بودجه تعیین شده و یعنی سه میلیارد و 500 میلیون تومان برای این کار تعیین شده است.

شهردار چالوس گفت: چالوس یک بافت قدیمی وفرسوده دارد و ما دنبال نقشه درستی برای آن میگردیم که آن نیاز به امکانات و بودجه زیادی است.

طهمورث مختاری رئیس شورای شهر گفت: کل آسفالتی که قرار است امسال انجام شود 90هزار مترمربع و معادل13 کیلومتر است که در 16 منطقه از شهر و روستای چالوس براساس اولویت در نظر گرفته شده است.

وی افزود: بر این اساس 13 کوچه و مسیر آبرنگ با مساحت 20 هزار و507 متر مربع در نظر گرفته شده که امسال پنج هزار و500 متر مربع از این مسیر آسفالت آن درست می شود.

محمد ناصر زندی فرماندار چالوس گفت: اگر برنامه ریزی در شهر نباشد عدالت زیر سئوال می رود و خود دولت هم برنامه مشخصی در این زمینه دارد.

وی گفت: یکی از افتخارات این انقلاب نزدیکی مردم ومسئولین است که با حضور در جمع مردم مشکلات را از نزدیک لمس کرده و برای حل آن اقدام می کنند.

وی افزود: مسئولین شهری برنامه مشخصی را بر اساس بودجه شهری ودر چهار جوب قانون خود مشخص کردند و از آنجای که بافت شهر قدیمی است و خیلی از مسیرها به درستی باز نشده است مردم مشکل تردد دارند و ساخت رینگ یکی از واجبات است ولی نمی توان آن را در عرضه یکسال ساخت و زمان می برد و نمی توان به هیچ وجه از معابر وخیابانهای شهری گذشت.

حجت السلام راشدی امام جمعه چالوس گفت: مسجد مکانی است برای هدایت مردم وبرای توسعه وفراهم آمدن نیازها وامکانات  ونیازهای آن باید بیشتر تلاش کرد وهرکسی در ساخت مسجد کمک کند پاداش خود را در آخرت میگیردوتمامی دستگاه های دولتی ومردم وظیفه خود میدانندتا با مساعدتهای لازم بنای مسجد به زیبای به پایان برسد.

راشدی افزود: ما مشکلات زیادی داریم چون روستاهای زیادی بدون نقشه شهر شدندوبرای تهیه نقشه درست بودجه زیادی لازم است.

امام جمعه چالوس خواست برای ساخت مساجد بهترین نقشه را طرح کنند وگفت: درآن نیازها را به درستی ببینید و مسجدی که در شان یک محله است ساخته شود، وهمچنین وجود امام جماعت ثابت از محورهای کاری برای هر هئیت امنای مسجد باشد.

اسفندیاری رئیس سازمان تبلیغات چالوس گفت: طرح حضور مسئولین در کنار مردم در مساجد باعث نزدیکی آنان می شود و با توجه به اینکه چالوس 134 مسجد وحسینه وتکیه دارد این گردهمایی ها در مسجد که مکانی برای هدایت مردم است مناسب است.