جهش تولید | دوشنبه، ۲۳ تیر ۱۳۹۹

ریشه کن کردن بد حجابی درجامعه نیازمند عزم عمومی است - نمایش محتوای خبر

 

 

ریشه کن کردن بد حجابی درجامعه نیازمند عزم عمومی است

حجت الاسلام ˈ محمدعلی رحمانی آملی ˈ در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان افزود : متاسفانه واقعیت موجود این است که کل کشور درگیر مساله بد حجابی است و باید برای رفع این معضل و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب ، اهتمام جدی وجود داشته باشد.

وی با اظهار این که انسان باید به دنبال نسخه های شفابخش برای دستیابی به تهذیب نفس و تکامل معنوی باشد ، ادامه داد : قرآن ، کتاب ارزنده و ماندگاری است که باید از آن به عنوان نقشه راه زندگی به صورت شایسته بهره برداری کرد.

خطیب جمعه آمل با تاکید بر این که حق و حقیقت از آن جایی که شک و تردیدی در آن وجود ندارد از محبوبیت والایی برخوردار است ، گفت : جامعه بشری تمایل دارد تا به سمت نورانیت حرکت کند که باید همسو با این ، فرهنگ والای اسلامی را در سراسر جهان ترویج داد.

وی با بیان این که افراد مدعی به میدان فرهنگی وارد شوند تا فرهنگ حسینی در وجود همگان نهادینه شود ، افزود : همه باید در انتقال فرهنگ عاشورایی به عنوان فرهنگی همه گیر تلاش همه جانبه کنند.

رحمانی ، حضور پرشور و شعور مردم در آئین های روز تاسوعا و عاشورای حسینی را نشانگر عظمت و جذبه والای حماسه عاشورا در دل همگان دانست و گفت : هر قدمی که انسان ها برای سرور و سالار شهیدان بر می دارند ، ارزنده است و نباید از همه انتظار داشته باشیم تا سلمان و ابوذر باشند.

وی اضافه کرد : عشق به سرور و سالار شهیدان در وجود همه ما انسان ها نهادینه شده و مردم ما با این امام همام پیوندی عظیم دارند.

امام جمعه آمل همچنین به منتفی شدن طرح سووال از رئیس جمهوری در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت : نمایندگان مجلس با این کار ولایتمداری خود را اثبات کردند.

وی افزود : حرکت در مسیر ولایت فقیه و وحدت ، زمینه ساز توسعه و پیشرفت ایران اسلامی می شود که همه مدیران دستگاه های اجرایی باید نسبت به این امر مهم توجه داشته باشند.