سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

ریحانه رسول - نمایش محتوای صدا

 

 

ریحانه رسول

تهیه کننده:مریم دلفانی
گوینده:مریم دلفانی
گزارشگر:بنت الهدی روشن بخش
صدابردار:علی احمدپور
نویسنده:هنگامه داوودی

ویژه برنامه ایام فاطمیه به تهیه کنندگی مریم دلفانی است که چهار شنبه و پنجشنبه (11 و 12 اسفند)به مدت 30 دقیقه از صدای مرکز مازندران پخش می شود.
بحث از زندگانی و سیره ی معصومین(ع) به ویژه حضرت صدّیقه ی کبری، فاطمه ي زهرا(سلام الله علیها) دارای آثار و برکاتی است که از جمله آنان تفکّر و اندیشه، عبرت آموزی، تقویت ایمان، الگو گرفتن، درسِ وحدت، ریشه یابی و حلّ مشکلات، احیای دین و ایمان، ارتباط با بزرگان و درس دین داری و تقوا می باشد.
حضرت فاطمه(س) تربیت شده مکتب پیامبر (ص) و یک اسوه به تمام معنا در عرصه عشق و عبادت به خدا، خدمت به مردم، عفاف و پاکدامنی، خانه داری و تربیت فرزند، صحنه های سیاسی و اجتماعی و ... است.
جایگاه و مقامات دختر مکرّم پیامبرِ اعظم(ص)، حضرت فاطمه ی زهرا(س) نزد پروردگار از نزول "آیـــه ی تطهیر*، آیه ی مباهله**، آیه ی مودّت*** و سوره ی الکوثر" به دست می آید. شخصیتی که بر طبق آیه ی تطهیر از هر گونه ناپاکی، منزّه هست و بر طبق سوره ی کوثر، منبع و مصداق خیر کثیر(ارزش فراوان) و بر طبق داستان مباهله، حضور درکنار پدر بزرگوارش پیامبر مکرّم حضرت محّمدِ مصطفی(ص)، شوهرش، حضرت علیِّ مرتضی(علیه السلام) فرزندان ارجمندش، حَسَنین(علیهما السلام) اتمام حجت الهی به رهبر مسیحیان و مخالفان شد.  از برکات و آثار وجودی آن حضرت، بیش از هزار سال می گذرد و میلیون ها انسان در هر شبانه روز با استمداد از شخصیت معنوی آن بزرگوار به پیشگاه خداوند، توسل می جویند.
گزارش-کارشناسی-بخش معرفی کتاب-معرفی شاعر-معرفی شعر و ... از آیتمهای این ویژه برنامه می باشد.

 

سال تولید: اسفند95


پربيننده ترين توليدات راديو

جدیدترین تولیدات رادیو