جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

رگبارهای پراکنده در ارتفاعات مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

رگبارهای پراکنده در ارتفاعات مازندران

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: از بعدازظهر سه‌شنبه ۱۲ تا روز چهارشنبه ۱۳ مرداد ماه امسال شاهد رگبار، رعد و برق پراکنده و وزش باد در ارتفاعات استان هستیم.

رگبارهای پراکنده در ارتفاعات مازندران

احمد اسدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: با توجه به تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، به‌ دلیل استقرار جریانات شمالی و عبور امواج کم و بیش ناپایدار تراز میانی جو در ارتفاعات استان بارش‌های پراکنده‌ای را شاهد بودیم.

وی بیان کرد: روز دوشنبه 11 مرداد ماه امسال بیشترین دمای اتفاق افتاده در سطح مازندران مربوط به آمل با 33، قائم‌شهر، ساری، گلوگاه و بندر امیرآباد با 31 درجه و کمینه دما از سیاه‌بیشه و بلده با 15 درجه سانتی‌گراد بالای صفر گزارش شد.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران تصریح کرد: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، از بعدازظهر سه‌شنبه 12 تا روز چهارشنبه 13 مرداد ماه امسال عبور موج ناپایدار را از روی نوار شمالی داریم که پیامد آن رگبار، رعد و برق پراکنده و وزش باد در ارتفاعات استان خواهد بود.

اسدی ادامه داد: طی  این مدت در برخی مناطق مازندران بارش‌ها به‌صورت رگباری و شدید است.

وی با بیان اینکه از اواخر هفته جاری از ناپایداری هوای مازندران کاسته می‌شود، اضافه کرد: اوایل هفته آینده جو پایداری در آسمان استان حاکم است و عمدتاً آسمان مازندران صاف تا نیمه ابری پیش‌بینی می‌شود.

اسدی در مورد وضعیت دمای هوای مازندران در این مدت، یادآور شد: از لحاظ دمایی نوسانات چندانی پیش‌بینی نمی‌شود.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران در پایان گفت: برای روز سه‌شنبه از ارتفاع موج دریای مازندران کاسته می‌شود.