سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۱ فروردین ۱۴۰۰

رکاب‌زنی دوچرخه‌سوار آملی حامل پیک دوستی معلولان تا مشهد مقدس - نمایش محتوای خبر

 

 

رکاب‌زنی دوچرخه‌سوار آملی حامل پیک دوستی معلولان تا مشهد مقدس

رحمت‌الله آزاد دوچرخه‌سوار بین‌المللی اهل آمل با شرکت در مراسم روز جهانی معلولان در مرکز معلولان ذهنی و حرکتی فجر رکاب‌زنی خود از آمل به سمت آستان قدس رضوی را آغاز کرد.

رکاب‌زنی دوچرخه‌سوار آملی حامل پیک دوستی معلولان تا مشهد مقدس

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، رحمت‌الله آزاد دوچرخه‌سوار بین‌المللی اهل آمل با شرکت در مراسم روز جهانی معلولان در مرکز معلولان ذهنی و حرکتی فجر رکاب‌زنی خود از آمل به سمت آستان قدس رضوی را آغاز کرد.

دوچرخه‌سوار بین‌المللی ایران اسلامی در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: با توجه به فرا رسیدن روز جهانی معلول، نیت کردم تا همه ساله با هدف انتقال پیام معلولان جامعه در این روز رکاب‌زنی خود را آغاز کنم.

رحمت‌الله آزاد گلایه از عدم حضور مسئولان در آیین بدرقه او به سمت مشهد مقدس، افزود: رکاب‌زنی از مازندران تا استان خراسان‌رضوی از مسیرهای نزدیک محسوب می‌شود که در آن حدود هشت روز باید با دوچرخه طی مسیر کنم.

وی با اشاره به اینکه با هدف حمایت از معلولان پیک دوستی آنها بوده و پیام آنها را در بین هموطنان‌مان اعلام می‌کنم.

آزاد که تاکنون بسیاری از کشورهای اروپایی، آفریقایی و آمریکایی را با اهداف مختلف رکاب زده و حامل پیام‌های مختلفی بوده است، گفت: در این سفر پیام صلح و دوستی و حمایت از معلولان به مردم استان‌های مازندران، گلستان، خراسان‌شمالی و خراسان‌رضوی ابلاغ می‌کنم.

وی، مناسب‌سازی مکان‌های عمومی، شهری، ادارات و نهادها را مهم‌ترین خواسته معلولان جامعه دانست و گفت: باید بیشتر از گذشته به این اقشار نیازمند جامعه توجه داشته باشند.

دوچرخه‌سوار بین‌المللی ایران اسلامی با اشاره به اینکه بیشتر اماکن در شهرهای مختلف نه تنها برای معلولان بلکه برای افراد خردسال و سالمندان نیز مهیا نیست، بیان کرد: مردم و مسئولان در امور شهری و عمرانی توجه داشته باشند.

آزاد گفت: هر لحظه انسان در معرض معلولیت قرار دارد و حتی با کهولت سن به سنین پیری می‌رود با این وجود باید شرایط لازم برای زندگی این افراد آماده باشد.