سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

رویکرد پلیس مازندران به مراسم چهارشنبه آخرسال ، اجتماعی و محله محور است - نمایش محتوای خبر

 

 

رویکرد پلیس مازندران به مراسم چهارشنبه آخرسال ، اجتماعی و محله محور است

برقراری نظم و امنیت در جامعه یکی از وظایف بسیار مهم نیروی انتظامی است و پلیس برای تحقق این امر مهم از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.
سرهنگ ˈروح الامین قاسمیˈ روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در ساری با توجه به در پیش بودن ایام تعطیلات نوروز، ضرورت حضور فعال پلیس در معابر عمومی و مراکز خرید برای پیشگیری و کاهش جرائم را دارای اهمیت بسزایی دانست. وی افزود: این استان به لحاظ برخورداری از منابع طبیعی، گردشگری، زیارتی و قرار گرفتن در مسیر زائران بارگاه ملکوتی امام هشتم (ع) هر ساله پذیرای خیل عظیم مسافران نوروزی است.

وی اظهارداشت: در این راستا، پلیس راه، راهور و یگان های انتظامی استان باید خود را برای تامین نظم و امنیت ترافیکی و انتظامی مطلوب که در حقیقت یک «ماراتن انتظامی» است، آماده کنند.

وی با اشاره به کسب رتبه برتر فرماندهی انتظامی استان در ایجاد نظم و امنیت نوروز در سال گذشته بر رعایت انضباط ظاهری و رعایت شئونات اخلاقی در برخورد با مردم تاکید و بیان داشت: باید با اجرای دقیق ماموریت ها و حضوری فعال، وضعیت امنیتی را نسبت به سال گذشته بهبود ببخشیم.

جانشین فرمانده انتظامی استان در ادامه با اشاره به برگزاری مراسم چهارشنبه آخر سال، گفت: با توجه به رویکرد اجتماعی و محله محور پلیس به مراسم چهارشنبه آخر سال، برقراری نظم و امنیت این مراسم در جهت شادی و نشاط سالم مردم در روزهای پایانی سال مورد تاکید است.

سرهنگ قاسمی همچنین با اشاره به انبوه مسافران نوروزی این خطه ، افزود: با توجه به اینکه جمعیت شناور مازندرران در ایام تعطیلات نوروز به 16 تا 17 میلیون افزایش خواهد یافت، حضور پلیس در جهت برقراری نظم و امنیت افزایش می یابد .

وی ادامه داد: از آنجائیکه مازندران به عنوان یکی از استان های امن کشور معرفی شده و مردم نیز این استان را برای سفر انتخاب می کنند، باید با اتخاذ تدابیر و تمهیدات لازم تلاش کنیم تا به این امر جامه عمل بپوشانیم.