جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

رویکرد برنامه‌های روز مازندران عاشورایی است - نمایش محتوای خبر

 

 

رویکرد برنامه‌های روز مازندران عاشورایی است

حجت الاسلام عباسعلی ابراهیمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری، با اشاره به فرا رسیدن 14 آبان روز مازندران، اظهار داشت: 14 آبان امسال به دلیل تقارن با اول محرم جشن و سرور خاصی برگزار نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه برنامه‌های ویژه روز مازندران در این روز برگزار می‌شود و برای پاسداشت 14 آبان فعالیت‌های فرهنگی متناسب با این ایام را داریم، افزود: امسال برنامه‌ها و مراسم روز مازندران در محمودآباد برگزار می‌شود.

ابراهیمی محمودآباد را محل حرکت حسن ابن زید دانست و ادامه داد: آیین روز مازندران یک سال در ساری و سال گذشته در مرزن‌آباد برگزار شد و امسال نیز محمودآباد میزبان برنامه‌های روز مازندران است.

وی با بیان اینکه برنامه‌های روز مازندران امسال با رویکرد بومی و مذهبی برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: نقش مازندران و علویان در احیا محرم و عاشورا به نحو شایسته‌ای معرفی می‌شود.

ابراهیمی مازندران را در برپایی عزاداری امام حسین(ع) صاحب سبک دانست و اضافه کرد: نمایشگاه آثار صنایع، ویژه ماه محرم و متناسب با فعالیت‌های این ایام در 14 آبان برپا می‌شود.

وی شعار سال را که از سوی رهبری مطرح شد را الگوی فعالیت‌های روز 14 آبان دانست و گفت: در سال حماسه سیاسی و اقتصادی یکسری بیانات حماسی همراه با شعرهای حماسی عاشورایی و شیعی با معیار علویان در روز مازندران برجسته می‌شود.

مدیرکل ارشاد مازندران تجلیل از صاحب نظران و مولفانی که در قالب مازندران کتاب‌هایی را به چاپ رساندن را از دیگر برنامه‌های روز مازندران عنوان کرد و خاطرنشان کرد: تعهد داریم برنامه 14 آبان را در همان روز برگزار کنیم.

وی اذعان داشت: رویکرد برنامه‌های امسال روز مازندران عاشورایی است.