رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ آبان ۱۳۹۸

رونق روستانشینی در شرق مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

رونق روستانشینی در شرق مازندران

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران، علی رجبی در بازدیدی از روند اجرایی طرح‌های هادی برخی روستاهای بخش مرکزی و هزار جریب این شهرستان، ارتقای سطح کمی و کیفی زندگی در روستاها را از جمله توجه ویژه دولت به عمران و آبادی در مناطق روستایی دانست.

فرماندار شهرستان نکا در بازدید از روند اجرای طرح هادی روستاهای این شهرستان گفت: پیشرفت و توسعه فرهنگ روستانشینی درحال حاضر روند صعودی داشته که این مورد با حضور در محیط روستا قابل مشاهده است.

رجبی اجرای طرح هادی در روستاهای بخش مرکزی و هزارجریب شهرستان نکا را بسیار خوب ارزیابی کرد و بیان داشت: تهیه طرح هادی و اجرای آن در روستاها، مبلمان روستایی، فضای سبز، آموزشی و ورزشی موجبات اشتغالزایی برای اقشار مختلف را فراهم کرده که این مهم در ثابت نگه‌داشتن ساکنان دائم روستاها نقش اساسی داشته و حتی منجر به مهاجرت معکوس از شهر به روستا شده است.

وی گفت: این موضوع به واسطه ارائه تسهیلات و انجام فعالیت‌های سازنده و ارزنده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است.   

لقمانپور مدیر بنیاد مسکن شهرستان نکا نیز در ادامه از مساعدت و همکاری مردم در اجرای پروژه‌های طرح هادی قدردانی کرد و آن را در سرعت‌بخشیدن عملیات اجرایی بسیار مفید دانست.