سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

رونق اقتصادی مازندران با حضور سرمایه‌گذاران خارجی - نمایش محتوای خبر

 

 

رونق اقتصادی مازندران با حضور سرمایه‌گذاران خارجی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران گفت: حضور سرمایه‌گذاران خارجی به استان مطمئنا رونق اقتصادی لازم را وارد منطقه می‌کند.

رونق اقتصادی مازندران با حضور سرمایه‌گذاران خارجی

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران، کامران اصغری در دیدار سرمایه‌گذار اهل کشور ترکیه اظهار کرد: حضور سرمایه‌گذاران خارجی به استان مطمئنا رونق اقتصادی لازم را وارد منطقه می‌کند.

وی افزود: تاکنون ایران با تحریم‌های بسیاری روبه‌رو بوده و به همین دلیل سرمایه‌گذاران خارجی نمی‌توانستند با سهولت به نقل و انتقال پول بپردازند، بنابراین تمایل چندانی نداشتند تا در صنایع کشور ورود پیدا کنند و این مهم به استان مازندران نیز ضربه وارد می‌کرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران بیان داشت: با تدبیر دولت شاهد ورود سرمایه‌گذاران خارجی به کشور هستیم که قطعا رونق اقتصادی استان را در‌ پی دارد.

اصغری تصریح کرد: صحبت‌های امیدبخشی در این جلسه صورت گرفت که امیدواریم بتوانیم در بحث اشتغال برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و استفاده از تخصص این افراد موثر باشد.

این مسئول خاطرنشان کرد: امروز شاهد گره‌گشایی یکی از کارخانه‌های قدیمی استان هستیم و امیدواریم این گره‌گشایی برای همه صنایع صورت گیرد و بتوانیم با کمک مجموعه مسئولان پرتلاش استان به این مهم دست یابیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران در پایان گفت: در این نشست مسائلی از قبیل مشاوره روابط کارگری و کارفرمایی، قانون کار، آموزش و روان‌سازی مقررات، صدور پروانه کار متخصصین خارجی، ایجاد حاشیه امن برای سرمایه‌گذاران جهت رونق در تولید و اشتغال مطرح شد که این اداره‌کل دغدغه‌های لازم در بحث تولید را برای همه سرمایه‌گذاران خواهد داشت و در تمامی زمینه‌ها همکاری خواهد کرد.