سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

روند رو به رشد شطرنج مرکز مازندران امیدار کننده است - نمایش محتوای خبر

 

 

روند رو به رشد شطرنج مرکز مازندران امیدار کننده است

مسعود پیری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری اظهار داشت: وظیفه اصلی مسئولان دعوت از مردم برای ورزش همگانی است که در این زمینه شهرداری‌ها هم باید زمینه‌های توسعه ورزش همگانی را در بین شهروندان توسعه دهند.

وی با اشاره به آموزش شطرنج با حضور مربیان استعدادیاب در ساری افزود: بسترهای فراهم آوردن امکانات سخت‌افزاری از جمله احداث اماکن و فضاهای ورزشی از مسئولیت‌های مدیران شهری در عرصه ورزش عمومی محسوب می‌شود.

دبیر برگزاری مسابقات شطرنج ساری اذعان داشت: برگزاری مسابقات محلات و راه‌اندازی آن از کارهای مهمی است که باید به آن توجه شود چون از بعد فرهنگی نیز به کار می‌آید و فراهم کردن ورزش ارزان و قابل دسترس برای تمامی شهروندان باعث رونق آنها می‌شود.

پیری گفت: اگر کشتی را در سطح محلات یا فوتبال، فوتسال و شطرنج را برگزار کنیم در کنار توسعه رشته‌های مدرن به ورزش‌های کهن هم اهمیت داده‌ایم چون ورزش نقشه راهی برای رسیدن به جامعه سالم و بانشاط است.

وی افزود: سطح ورزش شطرنج در مازندران به ویژه ساری با فعالیت مربیان توسعه خوبی داشته و مازندران توانسته میزبان رقابت‌های قهرمانی آسیا در این رشته باشد که عملکرد بسیار خوبی نیز در بین اهالی شطرنج داشته است.

پیری در پایان با تقدیر از زحمات رضا مشمولی رئیس هیئت شطرنج ساری خاطر نشان کرد: در حال حاضر این ورزش با همت مسئولان استانی و شهرستانی در بین خانواده استقبال بسیار خوبی شده  و ورزشکاران ساروی موفق به افتخار آفرینی در این ورزش می‌شوند.