جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

روند تجهیز کتابخانه‌ها ضعیف است - نمایش محتوای خبر

 

 

روند تجهیز کتابخانه‌ها ضعیف است

به گزارش خبر گزاری فارس از شهرستان چالوس، حجت‌الاسلام محمدمهدی راشدی نوری در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی و کمیته نهضت مطالعه مفید چالوس که با حضور سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی مازندران برگزار شد، خاطر نشان کرد: شهرستان چالوس شهری علمی و دانشگاهی است که حدود 20 هزار دانشجو در آن مشغول به تحصیل هستند بنابراین تجهیز و توسعه کتابخانه به کتاب‌های مرجع مهم و ضروری است.

وی با تأکید بر نهادینه کردن فرهنگ مطالعه اذعان داشت: تمام دست‌اندرکاران باید تلاش خود را به کار گیرند تا در سطح ادارات،خیابان‌ها، بیمارستان‌ها و اماکن عمومی فرهنگ مطالعه را ساری و جاری کنند.

راشدی مطالعه و دانایی را لازمه تمدن و جامعه مدنی دانسته و عنوان کرد: بشر مدنی با لذات است و خواستار تمدن و اجتماعی شدن است و لازمه دستیابی به جامعه‌ای مدنی مبتنی بر آموزه‌های دین مبین اسلام، آگاهی و مطالعه است که در این میان کتاب نقشی ارزنده ایفا می‌کند.

وی با ابراز خرسندی از وضعیت کتابخانه‌های عمومی شهرستان چالوس گفت: مردم و مسئولان چالوس اهتمام خاصی به مقوله کتاب و کتابخانه‌ها دارند و بدون شک همراهی مردمی در هر نوع فعالیت اجتماعی منتج به موفقیت و شکوفایی آن فعالیت می‌شود.

ارتقای مطالعه مفید جدی گرفته شود

بخشدار مرکزی چالوس گفت: ارتقای مطالعه مفید یک اصل است و باید به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.

علی ردایی با بیان اینکه کتابخانه صرفا مکانی برای مطالعه نیست، تصریح کرد: کتابخانه‌ها باید به مرکزی برای تعاملات اخلاقی، اجتماعی و مکانی برای حضور خانواده‌ها تبدیل شوند.

وی گفت: با ارتقای فرهنگ مطالعه مفید و افزایش سرانه مطالعه در کشور می‌توان با کمک کتابخانه‌ها فرهنگ فارغ التحصیلی را به فرهنگ مطالعه برای تمام عمر تبدیل کرد.