سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

روشنا - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

روشنا

تهیه کننده:سیده مریم اصفهانی
کارگردان:رمضانعلی امامی
مدیر تصویر:تقی قاسمپور
نور و تصویر:محمد صادق ذاکری
صدابردار:مرتضی کاظمی
تدوین: رمضانعلی امامی
دستیار تهیه:مریم آشتیانی
مجری:افشین خطیبی
اجرای میان برنامه:مهدیس ناظمی- فاطمه راعی
مدیر صحنه:رقیه احمد زاده عالمی
طراح دکور:حمیر رضا درواری


یکی از حساس ترین و مهمترین دوره های زندگی در هر رشد فرد، نوجوانی است. این برهه ی حساس زندگی بر تمامی اختلالات رواني - رفتاري فرد در آينده تاثیر گذار بوده و به همین جهت توجه به مسائل و مشکلات نوجوانان و شیوه صحیح مواجه با آنها، همواره از اهمیت و دقت فراوانی برخوردار بوده است.
دوران نوجوانی در واقع آغاز استقلال کودکان برای اثبات توانایی های خود در حل مسائل و مشکلات مختلف زندگی است؛ این احساس خودباوری تا این اندازه ای در این سن قوی بوده که گاه والدین تسلط خود را بر تربیت فرزندانشان از دست خواهند داد. پرش از موانع و خطرهای موجود بر سر راه نوجوانان همواره یکی از دغدغه های اصلی پدر و مادرها بوده و این حس استقلال طلبی کار را برای آن ها دشوار کرده است.
بدون شک برای حل هر مشکل و مسئله ای، راه حلی وجود دارد؛ مشکلات جوانان نیز خارج از این مسئله نبوده و در همین راستا والدین باید با مشورت افراد با تجربه به فکر یک راه حل اساسی به منظور تربیت صحیح آن ها باشند.
در برنامه "روشنا" تلاش بر اینست که با دعوت از :جامعه شناسان،روان شناسان ،مشاوران و ... که به نوعی در تربیت و شناخت مشکلات و معضلات نوجوانان نقش و وظیفه ای اصلی بر عهده دارند، پس از شنیدن مشکلات از زبان نوجوانان مدعو، به ارائه راهکار های جهت افزایش مهارت های و کاربردی بپردازند.
 

سال تولید: 1398