روستای تیله نو

موضوع : ايران ، طبيعت و صنايع دستی ساختار :شهرها و روستاها  مدت : 03:18 روستای تیله نو در ۲۰ کیلومتری شهرستان بهشهر توابع بخش مرکزی شهرستان گلوگاه در استان مازندران قرار دارد موقعیت جغرافیایی آن از شمال به دریای خزر ( میانکاله )،از جنوب به جنگل زیبای رشته کوه البرز که روستای نصرت آباد هم در امتداد جنوبی قرار دارد و از غرب و شرق به ترتیب روستای سراجمحله و خورشید کلا واقع شده است.

دارای مردمانی با اصالت بسیار قدیمی ، مهمان نواز و زبان شیرین و اصیل مازندرانی میباشد. شغل عمده مردم کشاورزی و دامپروری میباشد. دارای نقاط طبیعی با منظره های بسیار دیدنی بوده که احساس آرامش و لذت ، جان هر بیننده ای را فرا میگیرد. این روستا با زیر کشت بردن سالانه بیشتر از ۳۰۰۰ هکتار زمین به زیر کشت برنج وضع مطلوبی به خود اختصاص داده که در منطقه میتواتند برترین باشد .ضمناً آب بندان این روستا در حدود ۷۰ هکتار میباشد و زمین های به غیر از زیر کشت برنج از مرز ۵۰۰۰ هکتار هم بیشتر است .

 

The Tileh New Village is located in Galogah city, East of Mazandaran Province. It is bounded to the Caspian Sea on the North, jungles and the village of Nosrat Abad on the South, Seraj Mahalleh Village on the West, and Khorshidcola on the East.

 

Loading the player...
جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
تیله نو روستای آبا و اجدادی من جایی که همیشه روحم... لیلا حسنی ۱۳۹۴/۰۴/۶ ۱۰:۱۸
سلام.سالهاست که نام تیله نو رو بنده و پدرم یدک... علی ۱۳۹۵/۰۴/۲۱ ۱۵:۱۲

علی
سلام.سالهاست که نام تیله نو رو بنده و پدرم یدک میکشیم اما دریغ از اینکه اونجارو دیده باشیم.خوشحال میشم اگه کسی باشه که بتونه کمکم کنه تا گذشتگانمو درونجا پیداکنم.
-2 (2 آرا)
پست شده در ۱۳۹۵/۰۴/۲۱ ۱۵:۱۲
لیلا حسنی
تیله نو روستای آبا و اجدادی من جایی که همیشه روحم در آنجا آرام می گیرد جایی که خاکش مایه آرامش من وخانواده ام است که دور از آنجا زندگی می کنیم و همیشه منتظر یه فرصتیم که خودمون رو بهش برسونیم. دوستت دارم وطن همیشگی من.
0 (4 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۴/۶ ۱۰:۱۸

تازه ها