جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

روستاهای فاقد دهیاری یک ریال از اعتبار دولتی استفاده نمی‌کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

روستاهای فاقد دهیاری یک ریال از اعتبار دولتی استفاده نمی‌کنند

به‌ گزارش خبرگزاری فارس از بابل، شریف موسوی شامگاه جمعه در نشست بررسی مشکلات امامزادگان عزیزالله(ع) و هیبت‌الله(ع) از نوادگان اصلی امام موسی کاظم(ع) در بارگاه ملکوتی امامزاده هیبت‌الله(ع) بابل، با بیان اینکه امامزادگان هیبت‌الله و عزیزالله دو امام‌زاده برجسته منطقه از نظر قدمت هستند، اظهار داشت: این دو امامزاده پذیرای زائران بی‌شماری از اقصی نقاط کشور هستند، به طوری که شاهد حضور زائران در مناسبت‌های خاص از جمله دسته‌روی چند هزار نفری در تاسوعا و عاشورای حسینی(ع) در این بقاع متبرکه هستیم.

رئیس شورای بخش لاله‌آباد بابل ادامه داد: با توجه به تراکم جمعیت عزاداران در تاسوعا و عاشورای حسینی(ع) به دلیل نامناسب و باریک بودن جاده مسیر دو امامزاده، با مشکل تردد مواجه می‌شوند.

وی با انتقاد از عدم امکانات ضروری در بخش لاله‌آباد بابل و عدم توجه مسئولان نسبت به بخش، عنوان داشت: با توجه به نگاه ویژه استاندار مازندران نسبت به بقاع متبرکه امیدواریم توجه ویژه این مسئول، شامل حال این بخش به‌ویژه امامزاده هیبت‌الله شود.

موسوی تصریح کرد: بقاع متبرکه امامزاده هیبت‌الله که با مشارکت مردم منطقه بنا شده با کمبود اعتبار مواجه است؛ این در حالی است که با وجود زائران فراوان و مراجعه بیماران برای اقامت در شب، دچار مشکل بوده و نیازمند کف‌سازی، لوله‌کشی گاز، سیستم گرمایشی و سرمایشی است.

این مسئول بیان داشت: این بخش با 60 هزار نفر جمعیت و وجود دو هزار مغازه، جای بسی تأسف است که درآمد حاصل از آن به جای اینکه در بخش هزینه شود، توسط مجمع صنفی به شهر می‌رود.

موسوی با اشاره به اینکه روستاهایی که فاقد دهیاری هستند یک ریال از اعتبار دولتی استفاده نمی‌کنند، متذکر شد: هفت روستای بخش لاله‌آباد بدون دهیاری بوده و به‌ هیچ عنوان از اعتبارات دولتی برخوردار نیستند، بنابراین پیشنهاد می‌شود اعتبارات به حساب شورای بخش با نظارت بخشداری واریز شود.

رئیس شورای بخش لاله‌آباد بابل اضافه کرد: نمایندگان مجلس برخلاف شعارهای تبلیغاتی که در دوره انتخابات به مردم وعده می‌دهند به آن پایبند نبوده و این روستاها کوچک نادیده گرفته شدند، در حالی که می‌توان با اصلاح مصوبات و قانون، اعتباراتی را به حساب روستاهای دارای دهیاری اطراف واریز کنند تا در اختیار روستاهای فاقد دهیاری قرار گیرد.

بخشدار لاله‌آباد نیز خواستار احیای زمین‌های وقف متعلق به بقاع متبرکه امامزادگان هیبت‌الله و عزیزالله(ع) شد و گفت: بیش از 14 هکتار از زمین‌های این دو بقاع متبرکه در اختیار متولیان است که جای بسی تأسف است که سهم را پرداخت نمی‌کنند.

ولی‌الله جعفری در پایان با اشاره به اینکه رفع مشکلات منطقه از ضروریات بوده و نیازمند توجه ویژه مسئولان است، یادآور شد: امیدواریم استاندار مازندران در تخصیص اعتبار ویژه به بقاع متبرکه توجه ویژه داشته باشند.

{jcomments off}